Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Z divokého princa usadený manžel?

júl 14, 2014 - 07:59
Švédsky princ Carl Philip požiadal o ruku svoju dlhoročnú priateľku Sofiu Hellqvist. Zdá sa, že bývalá modelka a hviezda reality šou je po rýchlych autách ďalšou princovou výzvou.
Foto: 
Začínajú sa prípravy na ďalšiu veľkolepú aristokratickú svadbu. Do chomúta vstúpi jediný syn švédskeho kráľa Carla XVI. Gustafa a kráľovnej Silvie princ Carl Philip. Prstienok sa rozhodol nastoknúť na prst krásnej Sofii Hellqvist. Brunetku pozná celé Švédsko. V roku 2004 sa stala miss pánskeho magazínu Slitz, pracovala ako modelka a dokonca vystupovala v reality šou Paradise Hotel, ktorej obdoba sa vysielala aj u nás. „Mám neuveriteľnú česť byť zasnúbený s týmto fantastickým dievčaťom,“ zveril sa národu čerstvo zasnúbený princ. Dvor už zverejnil aj prvé oficiálne fotografie dvojice i ich prvý „oficiálny“ bozk. Pár teraz čaká na odobrenie zväzku parlamentom. Kráľ im už to svoje udelil. Snúbenci ohlásili, že svadba sa bude konať budúce leto. Prípravy na slávnostný obrad sa vraj už začali.
 
Princ, ktorý mal byť kráľom
Carl Philip je princ, akého nájdete v každej rozprávkovej knižke. Mladý, šarmantný, vysoký, inteligentný a bohatý. Kedysi najžiadanejší slobodný aristokrat má dnes tridsaťpäť rokov a je tretím v poradí na švédsky trón. No narodil sa ako korunný princ, dedič a budúci kráľ. Ako je to možné? Carl je jediným synom kráľovského páru. Na svet prišiel po svojej sestre Viktorii ako druhorodený v roku 1979. Sedem mesiacov dieťatko považovali za následníka trónu. V roku 1980 však vo Švédsku prijali dokument s názvom Akt následníctva. Týmto sa dedičom trónu stal prvorodený potomok, v tomto prípade Carlova staršia sestra, princezná Viktoria. Nedávno princa z druhej následníckej priečky odsunula Viktoriina malá dcérka, princezná Estelle. Napriek tomu, že Carlovi nebolo súdené stať sa kráľom, vyštudoval prestížne školy a stal sa miláčikom národa. Švédi ho poznajú aj ako zapáleného športovca. Často hráva futbal, pláva alebo lyžuje. Princovou najobľúbenejšou a zároveň najnebezpečnejšou zábavkou je jazda v rýchlych autách. Preteká profesionálne a jazdil aj na švédskej automobilovej súťaži. No zainteresovaní vedia, že princ nejazdí ako pretekár len na okruhu. Carl Phillip miluje dobrodružstvo a všetkým to dokázal pred dvoma rokmi. Sériu jeho spoločenských prehreškov vtedy médiá nazvali princovo „divoké leto“. Atraktívny aristokrat v lete 2012 najprv vystrájal v Cannes, kde si v spoločnosti vyslúžil facku. Neskôr v rodnej krajine prišiel na párty v maske mimozemšťana, stratil peňaženku a stopoval na ceste autá. Takýmto netradičným typom dopravy sa dal odviezť na automobilové preteky, kde hneď nabúral svoje auto. Na prvý pohľad má Carl Phillip svoje búrlivé obdobie za sebou. Sofia Hellqvist stojí po jeho boku už od roku 2010 a zdá sa, že práve pri nej sa konečne usadí.
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
IVU VARÉNYI
Foto: isifa, SITA

- - Inzercia - -