Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Podvýživená „erdeg baba“ & bucľatá modelka

január 22, 2013 - 12:29
Zámer tvorcov bol jasný. Klasická zápletka fešného mladíka z vinárskej rodiny s dcérenkou z konkurenčnej vinárskej famílie. Medzi ich vzájomnou láskou však okrem už spomínaných znepriatelených rodov stojí aj nič netušiaca frajerka – modelka.
Foto: 

 

Na celom príbehu nového seriálu Búrlivé víno by naozaj nebolo nič zvláštne, ak by ale postavu modelky nestvárňoval absolútny protiklad manekýnky – Barbora Švidraňová (24) a jej sokyňu zase rovnako netypická žena (akože) do koča i do voza – Nela Pocisková (22).

Všestranne nadaná Nela Pocisková je už na prvý pohľad typickým príkladom peknej mladej baby, pri ktorej by si človek predstavil naozaj všeličo, ale rozhodne nie vidly v ruke, gumené rukavice a vrodený záujem o manuálnu prácu vo viniči. Namáhavé zberanie hrozna, triedenie odrôd hrozna, nosenie košov plných hroznových bobúľ, odšťavovanie, nalievanie do sudov... Celá Nela, však? „On potrebuje presne takú ako si ty, poriadnu ženu krv a mlieko!“ hustia do útlej, silikónmi vylepšenej, vždy dokonalo učesanej, namaľovanej, prosto vyčančanej Niny Dolinskej seriáloví rodičia, ktorí tak pôsobia skôr vtipne než dramaticky. Absurdnú situáciu spôsobenú nie práve vhodným typovým obsadením ženských hereckých postáv ale vylepšuje aj ďalšia slečna na scéne. Nádejná herečka Barbora Švidraňová je nemenej krásna žena ako jej kolegyňa Nela Pocisková, to sa musí uznať. No táto červenovláska kyprých tvarov v role žiadanej modelky pôsobí nanajvýš nedôveryhodne, keď si vezmeme fakt, že skutočné manekýnky vyzerajú ako urastené vešiaky na šaty. Keď sa preto objavia - „topmodelka“ Barbora a „erdeg baba“ Nela na jednom zábere, divák má mylný dojem, že si dievčatá iba omylom prehodili postavy a v skutočnosti by mali hrať presný opak. Pocisková modelku a Švidraňová vinárku.  

Autor: RED
Foto: Tv Markíza

 

- - Inzercia - -