Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nela je opäť zaláskovaná

marec 22, 2013 - 23:07
„Odkedy netvoríme s Janom pár, robí sa mi s ním lepšie, lebo mám pocit, že sme pokojnejší,“ povedala na margo spolupráce s režisérom Jánom Ďurovčíkom Nela Pocisková, hlavná hviezda muzikálu Rómeo a Júlia, ktorej prípravy vrcholia na Novej scéne. Slovenská Júlia doslova žiarila, zdá sa, že postava jej naozaj sadla. Našla vari už novú lásku aj v súkromí?
Foto: 

 

„Zahrať si v muzikáli Rómeo a Júlia bol môj sen, odkedy som objavila divadlo, respektíve odkedy mi dal Jano šancu a objavil pre mňa divadlo... Milujem Shakespeara a milujem tú nádhernú hudbu... A teraz, keď to skúšame, spomínam na časy, keď som si to doma pozerala a stekali mi slzičky, že by som si to raz chcela zahrať. Každá rola je pre mňa nová výzva a nový výstup na Mont Everest, každá je niečím iná, ťažká, nová. Takisto pristupujem aj k Júlii, hľadám ju v sebe, nachádzam jej charakter a farbičky... Potom už je tu len Jano,  spolupráca s ním je dôkaz, že to robí neskutočne dobre, lebo je to nádherné... Je tam toľko lásky, že sa to nedá opísať slovami. Veľmi sa teším, že som toho súčasťou. Muzikál Rómeo a Júlia je doslova masaker!“ vyjadrila sa Nela Pocisková, ktorá ešte donedávna tvorila pár s Jánom Ďurovčíkom aj v súkromí. Možno pre niekoho nepochopiteľné, ale aj napriek rozchodu robia spolu ďalej... „Myslím si, že každý si prejde zlomovým obdobím – aj v láske, aj v práci. To bolo, je, aj bude... Aj rozchody boli a budú... Keď však Jano robí, dá vám rovnaký priestor. Jemu je jedno, či je to jeho najlepší kamarát,aleboi jeho frajerka. V tej chvíli na to zabúda a rieši stav,“ dodáva Nela, ktorej „jej bývalý“ zveril postavu Júlie. Nádherná hudba a silné emócie, o tom je Rómeo a Júlia, jedno z najlepších spracovaní príbehu veronských milencov v histórii muzikálu. V divadle Nová scéna vrcholia jeho prípravy na nastávajúcu premiéru pod taktovkou Jána Ďurovčíka.
 
Muzikál obletel svet
Príbeh lásky veronských milencov Rómea a Júlie, ktorých zahubila nenávisť ich rodín, pozná každý, najmä vďaka Williamovi Shakespearovi, ktorý svoju hru ukončil slovami: „Naveky najsmutnejší! Taký je ten príbeh Rómea a Júlie.“ Nečudo, že už vyše štyristo rokov neopúšťa Shakespearova hra javiská a veľa ráz ju sfilmovali či zhudobnili. Francúzsky muzikál Gérarda Presgurvica je v súčasnosti jej najlepším hudobným spracovaním a piesne z neho obleteli celý svet. Od parížskej premiéry v roku 2001 ho videli diváci vo Francúzsku, Švajčiarsku, v Kanade, uviedli ho v Antverpách, Londýne, Amsterdame, Budapešti, Moskve, vo Viedni, v Bukurešti, Soule, čínskom Taipei, Japonskum aj v Šanghaji. Slovenskí diváci sa môžu tešiť na slovenskú verziu. A čo nám režisér a choreograf Ján Ďurovčík ponúkne? „Muzikál Rómeo a Júlia Gérarda Presgurvica je omnoho menej shakespearovský, ako by si ľudia mohli myslieť. Mojou snahou preto bolo do našej verzie kus Shakespeara vrátiť, Slováci sú predsa len konzervatívnejší diváci. Rómeo a Júlia je spievaný muzikál, priam až poprocková opera, čo znamená, že všetky postavy majú nesmierne ťažké a krásne skladby. Súčasne sme v našom naštudovaní opäť posunuli latku v tanci hlavných postáv o kus vyššie, napríklad Júlie majú doslova baletné výstupy. Umožnilo nám to mimoriadne kvalitné obsadenie všetkých hlavných postáv. Na javisku bude naraz 8 –9 hlavných postáv a každá má svoju úžasnú áriu. A to sme tu ešte nemali...“ 
 
Viac sa dočítate v aktuálnom čísle týždenníka SLOVENKA!
 
ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ, foto: Nová scéna

- - Inzercia - -