Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nela je obklopená láskou

marec 30, 2013 - 07:35
Po rozchode so známym choreografom a režisérom Jánom Ďurovčíkom bojujú o krásnu Nelu Pociskovú okrem producentov aj mnohí muži – v seriáli Juraj Loj a na divadelných doskách traja Rómeovia. Ktorý bude ten pravý?
Foto: 

 

Nela Pocisková je romantická duša. Tak ju vidíme v seriáli Búrlivé víno a najnovšie na Novej scéne v muzikáli Rómeo a Júlia, ale taká je aj v súkromí. Búrlivá láska jej postavy vinárky Niny a chirurga Martina, ktorého hrá v seriáli Juraj Loj, musí bojovať už od začiatku s vážnymi problémami. Znepriatelené rodiny, autonehoda, ktorú Nela zapríčinila, odchod Martina do Konga a ťažké zranenie, návrat k expriateľke.... Tajíme dych a rozmotávame príbeh lásky spolu s mladým párom, ktorý uchvátil divákov doslova z „noci do rána“. Až tak, že z donedávna neznámeho herca Juraja Loja sa stal idol žien, dokonca i mužov. Počuli ste už o tom, že niektorí sa „češú na Loja?“  Juraj  už viac ako šesť rokov tvorí pár s herečkou Zuzanou Kanócz, s ktorou aj čakajú dieťa a popularita sa ho ani trochu nedotkla. Stále je rovnako skromný a nepoznačený slávou rovnako ako Nela....  Tá má príležitostí neúrekom aj po rozchode s Jánom Ďurovčíkom. 
 
Zažívam toľko lásky...
V najnovšom muzikálovom hite Novej scény dostala Nela opäť príležitosť ukázať svoju vášeň k spevu a herectvu. „Zahrať si v muzikáli Rómeo a Júlia bol môj sen, odkedy som objavila divadlo, respektíve odkedy mi dal Jano šancu a objavil pre mňa divadlo... Každá rola je pre mňa nová výzva a nový výstup na Mont Everest, každá je niečím iná, ťažká. Takisto pristupujem aj k Júlii, hľadám ju v sebe..“
Muzikálové spracovanie Shakespearovho príbehu lásky malo premiéru v Paríži v roku 2001 a odvtedy je považovaný za jeden z najkvalitnejších muzikálov v histórii. U nás sa dočkal spracovania až teraz. „Jeho zvláštnosťou je, že nestojí na jednej osobe, ani na dvoch či troch hlavných predstaviteľoch,“ hovorí nám jeho režisér a choreograf Ján Ďurovčík. „Rómeo a Júlia ponúka naraz na jednom javisku slovenskú spevácku špičku. Nejde len o Nelu Pociskovú, ale aj o výkony Mirky Partlovej, Peťa Cmorika, Katky Hasprovej, Jána Slezáka, Mariána Grexu a ďalších. Je v ňom veľa krásnych piesní, ktoré nezaznejú len z úst Nely, ale aj jej alternantiek Romany a Mirky.“ 
Nela sa ocitne v náručí hneď troch mužov, do ktorých je ako Júlia zamilovaná. V postave Rómea sa publiku predstavia Patrik Vyskočil, Peter Makranský a Milan Šimek. Práve Vyskočil sa k Nele Pociskovej hodí najviac a práve on odspieval premiérové predstavenie.
 
 
Je šťastná aj v súkromí?
Zdroj z Nelinho okolia nám povedal, že sa uzatvorila do seba. Obraz o nej je vraj skreslený a absolútne nikto netuší, čo práve prežíva. Pod usmiatou maskou sa vraj skrýva jej skutočná krehká duša. Tá musí zniesť omnoho silnejší tlak na svoju osobu, než je napríklad na jej mužského hereckého partnera Juraja Loja. 
 
Viac sa dočítate v aktuálnom dvojčísle týždenníka SLOVENKA!
 
Autor: Lívia Kramárová
Foto: Ctibor Bachratý, TV Markíza, archív
 

- - Inzercia - -