Dnes je utorok, 03.august 2021, meniny má: Jerguš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Libuše Šafránková (61) - Bojuje s ťažkou chorobou

december 20, 2014 - 12:51
Mala sedemnásť, keď hrala Barunku vo filme Babička, devätnásť, keď zažiarila v úlohe Popolušky vo filmovej rozprávke Tri oriešky pre Popolušku a v tejto postave žiari dodnes a už štyridsať rokov prichádza do našich obývačiek.
Foto: 
archív

Barunka vo filme Babička

Krásna rodáčka z Brna a členka ND v Prahe Libuše Šafránková bola v Popoluške partnerkou najkrajšieho československého princa Pavla Trávnička a i napriek tomu, že ich všetci spájali aj v súkromí, napokon povedala svoje áno českému hercovi so slovenskými koreňmi Josefovi Abrhámovi, ktorý dal kvôli nej košom populárnej speváčke Nadi Urbánkovej.

libuska_a_pavel.jpg

Libuše Šafránková (61) - Bojuje s ťažkou chorobou
Foto: 
archív

I keď bulvár o nich už čo-to nelichotivé popísal – z nej spravil alkoholičku a z manžela záletníka – klebety ustali a v roku 2002 im čitatelia českých periodík dokonca prisúdili titul Pár roka. Spolu majú syna Josefa, ktorý je režisérom, a dve vnúčatá. Pred tromi rokmi na Štedrý deň sa Libuške splnil ďalší sen, keď si zahrala kúzelníčku Micimutr, ktorá má dredy a oblečenie ako hippies. Micimutr však ani zďaleka neprebila kultovú Popolušku. „My sme na Štedrý deň nikdy nezapínali televíziu a doteraz ju na Vianoce nezapíname,“ prekvapila úprimnosťou populárna herečka, ktorá možno práve tento rok poruší ich rodinnú tradíciu a televízia jej výnimočne pomôže prekonať ťažké obdobie. Krátko pred Vianocami sa totiž podrobila vážnej a náročnej operácii pľúc. Držíme jej palce, aby sa jej podarilo vyhrať nad zákernou chorobou, o ktorej sa už dlhšie šepkalo v jej blízkom okolí. „Svoje povolanie herečky by som nemenila, no môj súčasný život s rodinou je viac ako rozprávka,“ vyjadrila sa pred dvoma rokmi a my veríme, že jej sympatická rodinka jej bude určite veľkou oporou a ona sa už čoskoro vráti na filmové plátno.

- - Inzercia - -