Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sex prehlbuje puto

marec 29, 2021 - 18:19
Názory na intímnu časť života sa postupom času dosť zmenili. Postoje totiž kráčajú s dobou. I navzdory rôznym odlišnostiam však nájdeme spoločný bod.
Foto: 
shutterstock.com

Kedysi sa myšlienka sexu spájala prioritne so vzťahom. Dnes už poznáme rôzne alternatívy, ktorých definície nájdete tu. Aby sme si to ale zhrnuli, terajšia vízia styku sa neškatuľkuje, čo znamená, že je prijateľné s dakým aktívne fungovať bez ohľadu na to, či tvoríte pár alebo nie.

Avšak, nemali by sme zabúdať na to, aké následky sex zanecháva, pretože názov intímne zblíženie nie je len tak na parádu. Vo všeobecnosti medzi dvomi ľuďmi existuje akési neviditeľné puto vzájomnej príťažlivosti, ktoré ich k sebe ťahá. Akonáhle sa spolu vyspíte, dochádza k utuženiu.

Samozrejme sme schopní vyčleniť i prípady, kedy k prehĺbeniu nedôjde, respektíve sú jeho hodnoty v skutku zanedbateľné. Toto platí napríklad u ONS (one night stand), presnejšie sex na jednu noc. V drvivej väčšine sa jedná o dvoch neznámych ľudí, ktorých magnetická príťažlivosť letmo odviala do spoločnej postele, no s príchodom rána všetky „zväzky“ strácajú platnosť. Obaja sa vyberú vlastnou cestou.

Lenže v rámci ostatných eventualít je celkom vysoká pravdepodobnosť znásobenia emočnej väzby. Laicky povedané, pokojne môžeš mať FWB (friend with benefits), kamoša s výhodami, ale častejším sexom a intenzívnou interakciou si naňho začínaš zvykať. Veľa ľudí sa preto podobnej formy spolunažívania desí. Najmä ak ide o dobrého priateľa, vtedy predsa len hrozí omnoho väčšia strata.

Každopádne, ak si aj povieš „u mňa obdobný scenár nehrozí“, vždy maj na pamäti, že silu sexu netreba podceňovať. Len si pekne spomeň na všetky tie romantické filmy, kde z jedného z hlavných aktérov náhodne vypadli zázračné slovíčka zrovna pri onej spomínanej činnosti. Náhoda? 

- - Inzercia - -