Dnes je štvrtok, 28.október 2021, meniny má: Dobromila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rovnováha vo vzťahu je základ

marec 23, 2021 - 15:59
Pokora a rešpekt sú základnými stavebnými kameňmi akéhokoľvek vzťahu, či už sú to priatelia, partneri, kolegovia alebo rodina. Predsa len sme si všetci rovní.
Foto: 
pexels.com

Nech sa na to pozrieš z ktorejkoľvek strany, v konečnom dôsledku sme iba ľudia. Robíme rozhodnutia, ktoré vždy nekončia šťastne. Učíme sa na vlastných chybách metódou pokus-omyl, a práve omyly nás posúvajú vpred. Pomáhajú nám rozoznať správne od nesprávneho.

V prípade partnerského spolunažívania to platí dvojnásobne. Celý život funguješ na princípoch vštepovaných rodičmi. Zakladáš si na zásadách a rutinách, ktoré ťa sprevádzajú kamkoľvek sa pohneš. Preto je častokrát veľmi náročné prispôsobiť sa a nájsť zlatú strednú cestu. Kvalitný vzťah závisí od mnohých faktorov:

1. Kompromisy
Možno si bola celý život zvyknutá na to, že čokoľvek urobíš alebo povieš platí. Lenže postupom času dochádza k zmenám. Už nie si sama, to znamená, že sa v istom bode musíš naučiť akceptovať potreby druhých bez ohľadu na to, kto z vás má pravdu. Ústupok z teba nerobí slabocha. Práve naopak. Ukazuješ tým svoju silu a ver mi, keď konáš dobro, dostaneš ho trikrát toľko.

2. Namiesto neustáleho obviňovania hľadaj riešenie
Ukázať prstom na druhého je najjednoduchšia alternatíva, no taktiež krátkodobá. Očistiť si ruky nie je to isté ako raz a navždy problém vyriešiť. Do vzťahu vstupujete dvaja. Rovnako ho aj dvaja usmerňujete, zveľaďujete, budujete. Tvoja polovička potrebuje cítiť stabilitu a podporu. Neboj sa ich poskytnúť. Kedykoľvek sa môžeš ocitnúť v totožnej pozícii. V rámci nej si uvedomíš, ako i štipka pochopenia dokáže zázraky.

3. Udržuj rozprávanie a počúvanie v rovnováhe
Nie si jediná, kto sa potýka s ťažkosťami, preto buď schopná venovať kúsok drahocenného času na to, aby si potichu načúvala. Jednak tým pomôžeš a na druhú stranu dotyčnú osobu utvrdíš v tom, že jeho lojalita voči tebe je maximálne na mieste.

- - Inzercia - -