Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Káva a umenie k sebe patria, latte art je toho jasným dôkazom

marec 10, 2021 - 22:47
My Kávoholici tvrdíme, že káva a umenie k sebe jednoznačne patria. V našom ponímaní sú spojené jednak v kávových akvareloch a nepochybne aj v latte art.
Foto: 
Kávoholik

Táto nádherná, no zároveň aj zábavná technika, ponúka neskutočne veľa možností na zdobenie vášho cappuccina alebo caffe latte. Latte art objavili samotní baristi a vo svete je známe už niekoľko desaťročí. U nás je to kratšie, no v poslednej dobe je táto technika „mliečneho umenia“ stále viac populárnejšia.

Chce to tréning
Trénovať, trénovať, trénovať. To je jediný spôsob, ako sa môžete doslova prekresliť k dokonalému umeniu. Kým sa naučíte kresliť symetrické obrázky, miniete niekoľko litrov mlieka a kilá kávy. Výsledok ale bude stáť za to. Každým pripraveným cappuccinom budete zručnejší a budete sa zlepšovať.

Dokonalé espresso s cremou je základ
Základom pre latte art je dokonalé espresso. Ak píšem, že dokonalé, myslím tým s hustou a tmavou cremou na povrchu. Baristi často používajú dvojité espresso, aby dosiahli lepší kontrast.

Dôležitá je aj tryska
Veľmi dôležitá je a aj sila trysky a taktiež jej koncovka. Výkonnosť trysky ovplyvní teplotu a s ňou súvisiaci tlak v bojleri. Ideálny tlak pre speňovanie mlieka je 1 – 1,1 baru. Koniec trysky môže mať rôzny tvar, počet a veľkosť dierok. U väčších a drahších kávovarov sa dajú aj vymeniť. S tryskou, ktorá má koniec s väčšími dierkami, napeníme mlieko rýchlejšie a často aj s veľkými bublinkami. Naopak, s menšími dierkami a väčším počtom, napeníme mlieko jemnejšie a pomalšie.

k61.jpg

Foto: 
Kávoholik

Mlieko musíme správne napeniť
Správne napenené mlieko musí mať krémovú konzistenciu a teplotu okolo 60 stupňov Celzia. Pri penení je dôležitý správny uhol náklonu a držania konvičky a tiež ponor trysky. Čím jemnejšiu penu dokážeme urobiť, tým lepšie nám kreslenie pôjde.

Výsledný obrázok ovplyvnia aj šálky
Tvar a veľkosť šálky ovplyvnia výsledný obrázok. Ak chceme skutočne umelecký výsledok, šírka šálok by mala byť čo najširšia. Do šálok na caffe latte sa vojdú aj dve – tri rozetky a kombinované zložitejšie obrázky.

k63.jpg

Foto: 
Kávoholik

Konvičky s ostrejšou výpusťou
Vo všeobecnosti platí, že čím ostrejšia výpusť, tým zložitejší obrázok dokážeme nakresliť. Konvičky s oblou výpusťou sú vhodné na jednoduchšie tvary, akými sú srdiečka alebo jabĺčka. Kľúčom k správnemu latte art je taktiež neustále miešanie napeneného mlieka a v jeho prelievaní z konvičky do konvičky.

Na začiatku to môžete skúsiť aj so šálkou položenou na stole
Na akýkoľvek obrázok začnite mlieko pomaly nalievať z výšky 5 cm tak, aby ste mali čo najviac hnedého priestoru na kreslenie. Prúd napeneného mlieka, ktorý tečie z výšky, sa musí dostať pod cremu espressa. Akonáhle budete mať plnú polovicu šálky, opriete konvičku o šálku, konvičku nakloníte a tým do nej dostanete mliečnu penu. Nakláňanie je jeden z najťažších pohybov pri latte art. Začiatočníkom odporúčam, aby si nechali pri nalievaní mlieka do espressa šálku opretú o stôl. Sústredíte sa tak najmä na techniku nalievania mlieka. Pokročilejší baristi už držia šálku v ruku, čo je oveľa zložitejšie.

k64.jpg

Foto: 
Kávoholik

- - Inzercia - -