Dnes je sobota, 27.november 2021, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Som single a svet sa nezrútil

február 23, 2021 - 21:38
Aj tebe už lezie na nervy ako každý hovorí, že by si dávno mala mať stabilného partnera? Najmä v dobe, kedy sa snažíš prioritne sústrediť na seba.
Foto: 
shutterstock.com

Kedysi fungoval klasický postup, pri ktorom si skočila pred oltár okolo 22.-23. roku. Potom nasledovali deti, plnohodnotný rodinný život, vlastné bývanie, práca a takmer nulový voľný čas. Dnes je však doba úplne iná, či sa to poniektorým páči alebo nie.

I navzdory všetkým progresom, ktoré naša doba podstúpila v ktoromkoľvek smere (ekonomika, zdravotníctvo, hospodárstvo, technika, veda atď.), život vôbec nie je ľahší. Väčšina mladých ľudí sa vo veku, kedy sa ich rodičia sobášili, snaží dokončiť vysokú školu a popritom neprísť o zdravý rozum. Sústreďujeme sa na kariéru, svoj osobný rozvoj, pri troche šťastia máme nejaké hobby, no chobotnice teda istotne nie sme.

Keď vezmeš do úvahy množstvo povinností a vecí, ktoré potrebuješ vybaviť za jeden pracovný deň, akákoľvek predstava pridania novej položky znie proste nereálne. Hlavne sme oboznámení s tým, že vzťahy vo všeobecnosti dávno neprebiehajú ako pred tým. Vieš čím to je? Terajšie vzťahy čelia problémom, ktoré sa pred rokmi nevyskytovali, prinajmenšom nie tak intenzívne.

618.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Sme utláčaní časom, častokrát si napriek obrovskej nevôli musíme vybrať medzi osobným a profesionálnym životom, pretože oboje nemáme šancu stíhať. To vedie k hádkam, nepochopeniu a podobne. Trávime stovky hodín vysvetľovaním, že aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, úspech nám nepadá rovno do náručia. Áno, máme viac možností, môžeme robiť prakticky hocičo, ale takisto bojujeme s obrovským tlakom okolia a prestrelenými požiadavkami.

Určitým ľuďom skrátka vyhovuje byť single. Ich svet sa predsa nerúca a rovnako oni sami neupadajú do hlbokých vôd sebaľútosti. Mať priateľa/priateľku nie je nutnosť. Jedná sa o naše subjektívne rozhodnutie. Moment, kedy sa rozhodneme vstúpiť do partnerského zväzku, bude znamenať, že sme naň pripravení.

- - Inzercia - -