Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

3 typy rande, z ktorého chceš ujsť už po 2 minútach

február 01, 2021 - 23:22
Kto si ešte pamätá aké to je ísť na rande? Dnes veľká rarita, či už pre lockdown alebo štýl života. Je predsa jednoduchšie napísať do directu.
Foto: 
shutterstock.com

Aj napriek tomu, že sa doba posúva vpred, niektoré veci by mohli ostať ako predtým. Napríklad taká éra papierikov zo základnej. Priznaj sa koľko malých zdrapov s otázkou „pôjdeš so mnou von, zakrúžkuj áno alebo nie“ si dostala? Musíš uznať, že to bolo vždy veľmi milé.

Súčasná doba sa pohybuje skôr v priestoroch online sveta, čiže namiesto klasického rande dostaneš pusinkový bumerang či smajlíka, ktorému z očí lietajú srdiečka. Legendárne schôdzky ale nie vždy končili konfetami a ohňostrojom. Každá minca má dve strany, a teda vydarené rande vždy vyvažuje jedna nočná mora.

Povedzme si teda 3 typy rande, z ktorých by si najradšej zutekala:

1. Rande s mužom, čo je doslovnou ukážkou vymretia gentlemanov
Okej, fakt, že gentlemani sú niečo ako ohrozené pandy je vec, s ktorou sme sa dávno vyrovnali. To ale neznamená, že sa chlap bude správať akoby ho práve katapultovali z jaskyne do civilizácie. V poriadku, dvere ti síce neotvoril, v podstate ti nimi šľahol do nosa, takmer ťa potkol, aby si mohol sadnúť prvý, no v okamihu ako sa dostanete k základným spôsobom stolovania máš chuť zahrať anafylaktický záchvat.

519.jpg

Foto: 
pexels.com

2. Rande s mužom, ktorý najviac na svete miluje seba
Fajn, tento ti už možno spomínané dvere otvorí a reálne sa cez ne dostaneš bez hocijakého poškodenia tváre, no príbeh naberie šťavnatý obrat akonáhle začnete viesť rozhovor. Plusy: nemľaská, negrgá štýlom, že na stole 5 pánovi zabehne perlivá voda (ty si stôl 15), nezje jedlo, čo mu padne na zem s výkrikom „pravidlo 3 sekúnd“...

Skrátka disponuje basic výbavou slušného jedinca. Začneš sa s ním rozprávať a odrazu ti 30 stotín na nádych nestačí. On sa odviaže, čo je signálom, že ty sa k slovu nedostaneš a povie ti všetko: ako vybavil dohodu storočia, kúpil už 3 auto za rok, vlastní toto, tamto a hento. Úplný strop je, keď celý siahodlhý monológ zakončí tým, ako by ženy mali ostať v úzadí a nechať chlapa rozhodovať.

3. Rande s chlapom, čo skúša triky staré minimálne 2 desaťročia
V tomto prípade máš celkom dobrý pocit z toho, ako rande prebieha. Nemáš chuť do sekundy naschvál prehltnúť rybaciu kosť ani kričať o pomoc. Skutočne sa máte o čom rozprávať, vyzerá byť vtipný. Postupne spozoruješ, že používa citáty. Presne tak, citáty z čias tvojho pubertálneho rozkvetu. Niečo ako „nezranila si sa keď si spadla z neba“ a podobne.

Grand finále však zakončuje najtrápnejším a najstarším trikom v dejinách „ups, zdá sa, že som si zabudol peňaženku, vieš to zacvakať?“ Drahí muži, pre pochopenie, nemáme najmenší problém za niečo zaplatiť, fakt nie. Sme dosť sebestačné. Prečo ale musíte robiť tak do očí bijúce trápne kúsky?

- - Inzercia - -