Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aj nezáväzný sex má svoje pravidlá

november 05, 2020 - 14:34
Sex nie je iba záležitosťou vzťahov. Ak by si niekto myslel, že v rámci tejto teórie práve súčasná doba vlastní patent, mýli sa. Nezáväzný sex tu bol už v dávnych začiatkoch civilizácie. Čím sa ale odlišuje, a aké pravidlá sa s ním spájajú?
Foto: 
shutterstock.com

Nezáväzný sex alebo takzvaný One night stand (ONS), ktorý vo voľnom preklade znamená sex na jednu noc, je niečo s čím sme sa ako spoločnosť naučili fungovať. Sem by sa dal zaradiť aj termín Friends with benefits (FWB), a teda kamaráti s výhodami. Samozrejme čo sa týka všetkých ideológii o pohlavnom styku, nech už je hocijaký, nemožno fixne zastávať iba jeden postoj.

Berieme totiž do úvahy polarizáciu spoločnosti. Ide o to, že určitý pohľad na veci týkajúce sa sexu môže niekto brať pozitívne, no existuje aj druhý „tábor“, ktorý sa s tým nestotožňuje, ba dokonca ním opovrhuje.

hgdzfh.jpg

Foto: 
shutterstock.com

ONS je teda intímne zblíženie dvoch ľudí, ktoré ale na rozdiel od bežného sexu, tj. sex so svojim partnerom, nie je založené na citoch ani akomkoľvek mentálnom zblížení. Ak sa s niekým zoznámiš vyslovene za účelom sexu, je bežné, že si obe strany na začiatok zadefinujú to, akým spôsobom bude tento fyzický pôžitok fungovať.  

Základné pravidlá ONS a FWB

1. Obaja do toho idete čisto so zámerom uspokojenia fyzickej potreby. Nemixujete doň emócie ani nič, čo by túto dohodu mohlo zdiskreditovať.

2. Píšete si iba vtedy, ak sa jedná o určenie času a miesta. Ak už vaše písanie prechádza do fázy, v ktorej sa jeden o druhého zaujímate štýlom „aký si mal/a deň“, čoskoro sa dohoda o nezáväznom sexe, respektíve vzťahu fwb transformuje do inej podoby.

3. Poniektorí ľudia sa zhodnú na tom, že medzi pravidlo nezáväzného sexu platí aj NEPRESPÁVAŤ/ NENECHAŤ PRESPAŤ.

4. „Nenamotaj sa!“

5. Ak už sa ti podarí porušiť pravidlo číslo 4, povedz to nahlas a nespoliehaj sa na to, že sa tvoj bed buddy časom bude cítiť rovnako. Nikde nie je napísané, že happy ending v podobe Anastasie a pána Greya je nemožný, no úprimne, je vysoko nepravdepodobný.

- - Inzercia - -