Dnes je sobota, 27.november 2021, meniny má: Milan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Premiér nedovolí, aby koronavírus zložil k zemi kultúru a šport

september 15, 2020 - 10:30
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) podľa svojich slov nedovolí, aby koronavírus zložil k zemi kultúru a šport. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.
Foto: 

Dodal, že nie je stotožnený s mierou sprísnenia opatrení, ktoré sa majú dotknúť organizácie hromadných podujatí.

„Vždy som hájil opatrenia, s ktorými prichádzalo konzílium. Tentokrát mám však pocit, že tlačíme až príliš na pílu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný," uviedol predseda vlády. Tvrdí, že dnešné zasadnutie Ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké, ale „verí vo víťazstvo zdravého rozumu."

Podľa návrhu pandemickej komisie by sa mali sprísniť podmienky konania hromadných podujatí. Pre exteriérové podujatia má byť maximálna kapacita 200 osôb a interiérové 100 osôb. V takzvaných červených a oranžových okresoch majú byť opatrenia ešte prísnejšie - na exteriérových podujatiach sa bude môcť zúčastniť maximálne 100 a interiérových najviac 50 osôb. O návrhu bude dnes rozhodovať Ústredný krízový štáb.

Podpora sa pripravuje

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) pracuje na troch schémach, ktorými bude štát sanovať straty v oblasti športu. Štátny tajomník MŠVVaŠ SR Ivan Husár (SaS) tiež namieta niektoré opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré podľa neho ohrozujú chod športu na Slovensku a úrad vyzýva na diskusiu o opatreniach.

- - Inzercia - -