Dnes je utorok, 03.august 2021, meniny má: Jerguš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenská herečka Denisa Juhos rozbieha po rokoch nakrúcania v Amerike filmovú kariéru v Maďarsku, Česku a na Slovensku!

august 01, 2020 - 16:00
Bratislavčanka Denisa Juhos je herečkou, ktorá na sebe roky pracuje a plní si sny. Skúsenosti zbierala postupne v Rakúsku, v Londýne, v Číne a v americkom New Yorku. Vyskúšala si newyorské STUDIO4 NY a doteraz hrala v takmer 20-tke zahraničných filmov. Populárnou sa stala vďaka dokumentu o svetoznámej speváčke Madonne, kde si zahrala jej matku. Aktuálne pôsobí nielen na Slovensku a v USA, ale rozbieha spolupráce aj v Maďarsku či Česku.
Foto: 

Talentovaná herečka hovorí plynule piatimi jazykmi a výziev sa rozhodne nebojí. Bratislavčanka Denisa Juhos je jasným dôkazom toho, že ak človek po niečom túži a urobí preto maximum, je veľká pravdepodobnosť, že sa mu cieľ podarí dosiahnuť. Po maturite sa presťahovala do Londýna a krátko po dvadsiatke vybudovala spoločný biznis s otcom. Jej herecké začiatky boli náročné, dnes sa má však krásna Slovenka čím pochváliť. V New Yorku sa učila v STUDIO4, ktoré patrilo Jamesovi Francovi.

Každý rok si vyberal 12 až 20 hercov do svojej Masterclass, ja som s ním strávila rok. Vstávali sme o druhej ráno a už o tretej sme museli byť v štúdiách v Brooklyne. S kameramanom Davidom Kimelmanom, ktorý je v New Yorku považovaný za jedného z najlepších, som cestovala po Amerike skoro celý rok. Učila som sa o svetle a o uhloch, čiže robila som aj za kamerou. Ale hlavne som pozorovala slávnych hercov ako pracujú a to bola pre mňa najlepšia škola. Stretla som sa so známymi hercami ako Ben Stiller či Cate Blanchett,“ spomína Denisa.

Zahrala si v komédiách The Misogynist,To New Beginnings, Black Magic for White Boys a v seriáli o Jackovi Ripperovi. V dokumentárnom filme Madonna and the Breakfast Club stvárnila úlohu Madonninej matky. Kvôli úlohe som musela pribrať sedem kilogramov, ktoré som následne pracne zhadzovala. Stretla sa aj s Madonninou dcérou Lolou a jej manažérkou. Madonna síce filmom nebola nadšená hlavne kvôli tomu, že to rozpráva jej bývalý frajer. Ale nezrušila ho ako všetky ostatné scenáre, ktoré sa mali o nej nakrúcať,“ prezradila sympatická Denisa. Denisa si vyskúšala už viaceré úlohy, po prvýkrát však absolvovala nakrúcanie a fotenie pod vodou! Vo vode strávila šesť hodín a užila si to poriadne. Výsledkom sú fascinujúce zábery, z ktorých nabiehajú zimomriavky.

Boli sme fantastický tím. Fotila ma talentovaná fotografka Lucia Drlíková, ktorá vyhrala už niekoľko ocenení za fotografovanie pod vodou. Pomáhali jej Tom Rousek, ktorý je space architektom v americkej NASA a Barborka Zavadilová. Každý z nás je certifikovaný potápač a hlavne milujeme podvodný svet. Zbožňujem byť pod vodou, čiže po fotení nám všetkým bolo smutno, že už končíme. Každých 40 minút som vyliezla z vody a zohriala sa v župane, takže zimu som hravo zvládla. Spolupráca bola naozaj top,“ uzatvára Denisa Juhos.

Nedávno Denisa dokončila ďalší film, ktorý si môžete pozrieť na Amazon Prime - Black Magic For White Boys. Aktuálne má veľa nových projektov v Maďarsku aj v českej metropole Praha. Všetky filmové kredity Denisy Juhos nájdete na
imdb.me/denisajuhos

- - Inzercia - -