Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Silná imunita je základ! Vedia to aj tieto známe osobnosti

apríl 07, 2020 - 07:00
Prevencia je aktuálne slovo, ktoré sa skloňuje vo všetkých pádoch. Počuli ste už o podaní potrebných vitamínov a látok pre telo infúznou cestou? Aké sú výhody? A ako takto môžeme chrániť seba a svoju rodinu?
Foto: 

Ako našej imunite pomôcť sme sa rozprávali s docentom Ľubomírom Novákom, ktorý sa roky venoval vedeckovýskumnej činnosti v oblasti lekárskej biochémie a dnes na Klinike YES VISAGE pôsobí ako uznávaný internista - odborník na preventívnu medicínu a zdravie. „V úplne prvom rade je predovšetkým potrebné zachovať pokoj. Dlhodobý stres je zabijakom imunity. Stresová reakcia je vývojovo veľmi stará. Aktivuje telo na fyzickú prácu, útok alebo útek pred nepriateľom a telo nemá čas vytvárať si protilátky ,“ hovorí lekár a dodáva, že ďalšími faktormi, ktoré imunitu výrazne znižujú, je aj sedavý spôsob života s nezdravou životosprávou a absenciou fyzickej aktivity.

Imunita je zásadná

Silná imunita je v obrane (nielen) pred koronavírusom podstatná. Infúznou liečbou sme schopní posilniť imunitu - t. j. sme schopní v dostatočnom množstve a v reálnom čase dostať do obehu látky, ktoré imunita a tvorba protilátok vyžaduje. Súčasné urýchlenie detoxikačných procesov (likvidácia cudzorodých - toxických látok) zlepšuje energetický metabolizmus a pomáha tak vytvoriť dostatok energie, ktorý môže byť využitý nielen pre imunitu (na udržanie stability vnútorného prostredia a tvorbu protilátok vynakladáme až 50 % získanej energie).  „Ak budete mať v poriadku imunitu, zvládnete jednoduchšie infekčné ochorenia, zvládnete aj detoxikáciu, a  zo všeobecne dlhodobého hľadiska dokonca nemusí dôjsť ani k vzniku dalších onkologických, či cievnych ochorení,“ vysvetľuje popredný odborník na biochémiu a dodáva, že ak máte dobrú imunitu, tiež aj pomalšie starnete.

Čo infúzie obsahujú?

Revitalizačné infúzie na Klinike YES VISAGE obsahujú celý rad látok - vitamíny, antixodanty, stopové prvky, niektoré alkalické, či prechodné kovy - napr. chróm, mangán, železo, meď, zinok, selén, molybdén, horčík a iné, ďalej kyselinu panthotenovú a listovú.  „Z vitamínov sa jedná predovšetkým o vitamín C, silný antioxidant, ktorý je veľmi dôležitý, ľudský organizmus si ho však nedokáže vytvoriť a jeho príjem v potravinách je v období vyššej záťaže nedostačujúci. Preto sa s ostatnými účinnými látkami v správnom pomere podáva vo forme infúzie,“ vysvětluje docent Novák a doplňuje: „Individuálne podávame aj malé dávky niektorých hormónov (nadobličiek) vrátane látok stimulujúcich nervové bunky k lepšej kooperácii.“ Samotný revitalizačný pobyt predstavuje časovo 30 min - 3 hodiny v pohodlí súkromnej kliniky a okrem infúzií zahŕňa monitorovanie základných fyziologických funkcií vrátane EKG. Viac sa dozviete na  www.yesvisage.sk/imunostiulacia

Doplnky stravy verzus infúzia

Násobne vyššiu a účinnejšiu koncentráciu pre telo dôležitých látok v období vyšších nárokov nie je možné docieliť bežnou potravou, či doplnkami stravy a ich bežný príjem je nedostačujúci. Sofistikovanou  a individualizovanou prevenciou je možné riziko  koronavírusovej infekcie minimalizovať. Ak infekcia nastane, je možné predikovať ľahký priebeh s rýchlou rekonvalescenciou bez vzniku výraznejších patologických zmien.

Na infúzie podporujúce prevenciu na Kliniku YES VISAGE pravidelne dochádza tiež modelka Simona Krainová (s manželom), ale aj známe slovenské tváre ako sú herci, športovci, modelky,moderátorky a ďalší.

TIP PRE VÁS

Kliniky YES VISAGE v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave sú najväčším špecialistom na estetickú a preventívnu medicínu v ČR a SR s viac ako 30 000 spokojnými klientami ročne. 

Viac informácii na tel.:  02/208 77 777 alebo  www.yesvisage.sk

- - Inzercia - -