Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Keď je jeden displej málo

marec 25, 2020 - 12:48
Používanie dvoch monitorov je mimoriadne praktické. Čo však v prípade, že by ste si tento „luxus“ chceli dopriať aj mimo svojho pracovného stola? Máme pre vás riešenie od značky ASUS, ktorá ponúka zaujímavý model ZenBook Pro Duo.
Foto: 

Výnimočnosť modelu ZenBook Pro Duo sú dva displeje ukryté v jednom tele notebooku. Zatiaľ čo hlavný ponúka 4K UHD NanoEdge OLED dotykový displej s ultratenkými rámikmi po všetkých štyroch stranách, sekundárny – umiestnený nad klávesnicou – je 14“ širokouhlý a samozrejme dotykový. Vďaka technológii ASUS ScreenPad prináša neobmedzené kreatívne možnosti pre tvorcov obsahu a umožňuje im vyššiu produktivitu a jednoduchý multitasking. Prirodzene dopĺňa hlavnú obrazovku notebooku a zabudovaný softvér ScreenXpert obsahuje bohatý výber užitočných aplikácií a nástrojov pre plnohodnotné využitie displeja ScreenPad Plus.

ScreenPad Plus nie je len na okrasu, ale je plnohodnotným sekundárnym monitorom. V praxi ho využijete naozaj naplno. Či už si tam presuniete mailového klienta, poznámky, chatovaciu aplikáciu, prípadne film. Ak patríte do skupiny kreatívcov, sekundárny displej je vhodný na pripnutie nástrojov ako náhľady videí, časová os, mixážny pult a iné.

Aby tých displejov, ktorými je nový notebook vybavený nebolo málo, tretí sa ukrýva aj v priestore touchpad-u a ponúka podsvietenú numerickú klávesnicu.

O tom, že novinka je riešením pre najnáročnejších, svedčí aj jeho „výbava“. Poháňa ho procesor generácie Intel Core i7 alebo i9, operačnú pamäť si môžete zvoliť až do veľkosti 32 GB a o grafiku sa postará karta NVIDIA GeForce RTX 2060.

Vo výbave je tiež úložisko o veľkosti až 1TB PCIe 3.0 x4 SSD pre rýchly prenos dát a plnohodnotná portová výbava, vrátane Thunderbolt™ 3 USB-C™ portu. Najnovšia bezdrôtová technológia Intel Wi-Fi 6 with Gig+ (802.11ax) posúva bezdrôtové rýchlosti na ďalšiu úroveň. Maximálny výkon a plynulosť systému zabezpečuje dedikované tlačidlo Turbo Fan pre silnejšie chladenie, pričom pánt ErgoLift zlepšuje prieduch vzduchu.                     

Pokiaľ vám neprekáža vyššia hmotnosť (2,5 kg) a cenovka 2 999 eur, je model ASUS ZenBook Pro Duo (UX581) tým správnym riešením pre vašu prácu, ale i domácu zábavu.

ASUS ZenBook Pro Duo - The laptop of tomorrow | ASUS

- - Inzercia - -