Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Gerbera poteší každú ženu. Viete, čo v skutočnosti symbolizuje?

marec 01, 2020 - 20:00
Ak hľadáte vďačnú a nenáročnú rastlinu, ktorá sa vám za minimálnu starostlivosť odvďačí bohatou korunou kvetov, siahnite po gerbere. Gerbera v kvetináči je navyše i pekným, decentným darčekom.
Foto: 

Gerbera je známa ako mimoriadne obľúbená kvetina, ktorá vydrží vo váze pri správnej starostlivosti až 14 dní. Pôsobí plným dojmom a z farieb kvetov gerber si môžete vyberať. V spojitosti s ružami pôsobí elegantne a zmyselne. Je tiež ideálnou voľbou ako pozornosť pri príležitosti najrôznejších životných udalostí.

Pôvodom pochádza z Afriky a Ázie. V interiéri pôsobí veľmi dekoratívne - či už ako solitérna rastlina alebo v skupine iných rastlín. Vyznačuje sa bohatou listovou ružicou a širokou paletou farieb kvetov. Kvety gerbery sa skladajú aj z niekoľkých sústredených kruhov okvetných lístkov. V tomto rode sa vyskytuje viac ako 100 rôznych druhov.

Tip na blížiaci sa sviatok MDŽ

Dnes už si takmer kedykoľvek môžeme v kvetinárstve zakúpiť črepníkové gerbery a pestovať ich doma v kvetináči. Pre blížiaci sa Medzinárodný deň žien je určite jednou z tých najlepších volieb. :-)

Na záver ešte jedna zaujímavosť. Gerbera vypovedá o úprimnosti a vernosti. Tieto krásne kvety milujú najmä romantici a beznádejní snílkovia.

- - Inzercia - -