Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Osobnosť Bratislavy - šiesty nominant Vladimír Cupaník

november 28, 2019 - 18:25
Ďalším nominantom prestížnej ankety Osobnosť Bratislavy je rodený Bratislavčan, primár a riaditeľ nemocnice a súčasne prednosta gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Sanatóriu Koch v Bratislave, kde pracuje od roku 1974, Vladimír Cupaník.
Foto: 

 Vyštudoval Lekársku fakultu UK v Bratislave. Je šéfom súkromnej pôrodnice Sanatórium Koch v Bratislave, v nemocnici pôsobí od roku 1974. Predtým rok pracoval vo Fakultnej nemocnici v Bratislave na II. chirurgickej klinike. Bol na zahraničných stážach v New Yorku aj v San Francisku a Santa Cruz, ale aj v Nemecku – v Bühli a Brémach. Je členom Etickej komisie Bratislavského kraja, predsedom Sekcie antikoncepcie Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti.

Gynekologicko-pôrodnícka nemocnica KOCH sa v hodnotení HPI (Health Policy Institute) v ostatných rokoch pravidelne umiestňujena špičke rebríčka slovenských pôrodníc. Ročne tu odvedú viac ako 1200 pôrodov.

Vladimír Cupaník je však predovšetkým lekár, ktorý pomohol na svet tisíckam detí. Aj jeho zásluhou sa v ostatných rokoch rapídne znížil počet interupcií. Ako jeden zo zakladateľov a prezident Slovenskej spoločnosti pre plánované rodičovstvo vynaložil množstvo energie na osvetu a vzdelávanie lekárov, sestier a učiteľov sexuálnej výchovy a propagoval myšlienku,  že najlepšia prevenciainterupcií  je antikoncepia. 

 

 

- - Inzercia - -