Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Poradíme vám, ako žiť bez hemoroidov

október 19, 2019 - 12:00
Hemoroidy sú dnes najrozšírenejším proktologickým ochorením. V priebehu života sa s prejavmi tohto ochorenia stretáva približne 8 z 10 ľudí. Napriek tomu, že v preklade z gréčtiny slovo "hemoroidy" znamená "krvácanie", v skutočnosti sa ochorenie vyznačuje aj inými nepríjemnými symptómami.
Foto: 

Najčastejšie sa na lekára, resp. proktológa ľudia obracajú so sťažnosťami na akútne, niekedy aj chronické bolesti. Krvácanie, ktoré (ako sme už spomínali) je charakteristickým symptómom už aj pri počiatočných štádiách ochorenia, je sprevádzané aj svrbením, opuchom, stálym pocitom nepohodlia a ťažkosťami so stolicou. Z rutinnej návštevy toalety sa stáva bolestivá skúsenosť, často sú prítomné zápchy alebo hnačka.

Nanešťastie, nikto z nás nemá istotu, že nebude „na vlastnej koži“ konfrontovaný s týmto ochorením. Hromadenie krvi v žilách nôh, panvy a konečníka napomáha tomuto ochoreniu a vystavuje tak každého z nás riziku. S pribúdajúcim vekom sa schopnosť odolávať hemoroidom len znižuje, nakoľko pevnosť väzby sliznice análneho kanála s jeho stenami slabne. Ale napriek tomu, nie je dôvod podliehať panike alebo strachu. Dúfajme, že práve Vy sa ocitnete medzi tými šťastlivcami, ktorí sa tomuto ochoreniu úspešne vyhnú. Navyše, v modernej medicíne dnes už existujú pokrokové metódy liečby hemoroidov. Tie umožňujú vykonať zákrok bez operácie, ktorú mylne považujeme za jediný (radikálny) spôsob liečby tohto ochorenia.

Klinika Medzinárodného medicínskeho centra DoktorPRO Bratislava vykonáva diagnostiku a liečbu hemoroidov i trhlín v oblasti konečníka. Proktológovia tu majú k dispozícii najnovšie medicínske vybavenie, ktoré umožňuje presne stanoviť diagnózu a monitorovať priebeh liečby. Medzinárodné medicínske centrum DoktorPRO už viac ako 20 rokov praktizuje ambulantnú liečbu hemoroidov, ktorá nevyžaduje hospitalizáciu ani chirurgický zákrok. Pre účinnú liečbu hemoroidov a trhlín v oblasti konečníka, proktológovia na našej klinike aplikujú popredné svetové metódy a postupy v oblasti proktológie s vlastnými patentovanými liečivými prípravkami. Účinné metódy, milióny spokojných pacientov po celom svete, vysoká úroveň služieb, spoľahlivosť a pohodlie – to všetko sa podieľa na úspechu siete kliník spoločnosti DoktorPRO.

Je potrebné pamätať si, že hemoroidy prechádzajú štyrmi štádiami. Včasná návšteva lekára (pri prvom štádiu) urobí proces liečby bezbolestným a ušetrí Vám peniaze i čas. Nezanedbávajte preto hemoroidy a nepokúšajte sa o liečbu samostatne. Obráťte sa na odborníkov, nemajte obavy. Liečba hemoroidov môže prebiehať bez bolesti, čo preukazuje prax kliniky DoktorPRO Bratislava. Pacienti, ktorí absolvovali liečbu v DoktorPRO Bratislava, ľutujú iba jedinú vec, a to, že nenavštívili kliniku skôr. Ľudia, ktorí trpia celý život (len si to predstavte! celý svoj život!) hemoroidmi a trhlinami v oblasti konečníka, môžu konečne zabudnúť na ochorenie, môžu dýchať z plných pľúc a žiť bez strachu! Teraz môžu nasmerovať svoju životnú energiu na riešenie dôležitých (životných) úloh, a nie na večný boj proti hemoroidom.

- - Inzercia - -