Dnes je sobota, 27.november 2021, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ellie Goulding sa cez víkend vydala. Jej manželom sa stal známy obchodník

september 02, 2019 - 15:00
Anglická speváčka Ellie Goulding sa vydala za obchodníka s umením Caspara Joplinga. Svadba sa konala v sobotu v Katedrále a metropolitnom kostole Svätého Petra v Yorku.
Foto: 

Nevestu, ktorá bola oblečená tradične v bielych šatách, ku kostolu priviezla modrá retro dodávka.

Na sobáši sa zúčastnilo viacero známych hostí vrátane britských princezien Beatrice a Eugenie a ich matky Sarah, vojvodkyne z Yorku. Manžel princeznej Eugenie, Jack Brooksbank, bol jedným z družbov ženícha. Ďalšími hosťami boli napríklad Katy Perry a Orlando Bloom, James Blunt, Sienna Miller, Jo Wicks či Jimmy Carr. Po obrade sa svadobčania presunuli na recepciu na Zámku Howard, ktorý je vzdialený zhruba 24 kilometrov od Yorku.

Tridsaťdvaročná rodáčka z Herefordu a 27-ročný bývalý britský juniorský reprezentant vo veslovaní sa zasnúbili vlani, pričom v tom čase tvorili pár vyše roka. Dvojica svoje zasnúbenie oznámila prostredníctvom denníka The Times.

Jej hity si spieva celý svet

Elena Jane Goulding je víťazkou ankety talentov BBC Sound of 2010 a držiteľkou BRIT Awards v kategóriách Critics' Choice a Britská interpretka. V roku 2010 vydala prvý album Lights a začiatkom októbra 2012 uviedla na trh druhú štúdiovku Halcyon. Obe nahrávky dobyli britský albumový rebríček, pričom speváčka ponúkla aj ich reedície s názvami Bright Lights (2010) a Halcyon Days (2013) a tiež niekoľko EP nahrávok. Tretia a zatiaľ posledná štúdiovka Delirium (2015) sa dostala v UK Charte i americkom Billboarde 200 na tretiu priečku. Pieseň Love Me Like You Do z ostatného albumu nominovali na cenu Grammy.

Megahit "Love Me Like You Do" určite poznáte:

Ellie Goulding - Love Me Like You Do (Official Video)

- - Inzercia - -