Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prečo sa chrániť pred slnkom aj pri športe?

júl 31, 2019 - 16:00
Teplé a slnečné dni nabádajú na športovanie vonku. Do ulíc alebo do prírody vybiehajú aj tí, ktorí v zime dali prednosť behaniu na páse, cyklocesty sa hemžia cyklistami a korčuliarmi.
Foto: 

Vydávame sa na horské túry, hráme tenis, plážový volejbal alebo si konečne zaplávame vo vonkajšom bazéne. Všetky vonkajšie športy so sebou ale nesú rovnaké riziko: spálenie na slnku.

Ruku na srdce. Keď sa chystáte na dovolenku na pláž, asi bez opaľovacieho krému nevyrazíte. Pri športe už na slnečnú ochranu toľko nemyslíme. Možno preto, že si myslíme, že za tú hodinku, dve sa nespálime, alebo nám jednoducho nie sú klasické opaľovacie prípravky pri športe na koži príjemné. Niekedy môžu v kombinácii s potom aj štípať v očiach alebo dráždiť pokožku.

Natierať sa počas športovania vonku je ale veľmi dôležité - pri športovaní sa z pokožky vylučuje taurín, ktorý je nášmu telu veľmi prospešný, pretože pôsobí ako antioxidant a chráni nás pred škodlivými voľnými radikálmi. Fyzická námaha spolu so slnečnou expozíciou totiž spôsobujú oxidatívny stres a môžu viesť k poškodeniu DNA buniek. A ďalej už to asi poznáte. Poškodenie DNA buniek môže mať za následok vznik rakoviny kože.

Myslite teda na slnečnú ochranu pri akomkoľvek vonkajšom športe a ak sa chystáte športovať na slnku celý deň, pribaľte si krém so sebou. Vyberajte ideálne prípravky s ľahkou textúrou určené priamo na šport.

Takým je napríklad tohtoročná novinka od francúzskej lekárenskej značky Eau Thermale Avène – Sport Fluid SPF 50+. Obsahuje patentovaný ochranný komplex Sunsitive® poskytujúci široké spektrum UVB-UVA ochrany a komplexnú bunkovú ochranu. Posilnený antioxidačný komplex (spojenie pre-tokoferylu a pro-taurínu) potom maximálne ochráni kožu pred oxidatívnym stresom spôsobeným slnkom a fyzickou aktivitou.

Sport Fluid SPF 50+ je vysoko vodeodolný, vydrží 4 dvadsaťminútové kúpele oproti dvom, ktoré zaručujú klasické vodeodolné opaľovacie krémy. A samozrejme je odolný voči potu. Je veľmi ľahký, nelepí, neštípe v očiach, nezanecháva biele stopy a vďaka obsahu termálnej vody Avène je vhodný aj pre citlivú pleť. A vďaka 100ml praktickému baleniu ho ľahko vezmete so sebou.

Dostať v lekárni. www.avene.cz

- - Inzercia - -