Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Návrhárka radí: Ako by mal vyzerať skvelý silvestrovský outfit?

december 29, 2018 - 12:00
Zarina Šimkovič je meno, ktoré fanúšikom módy netreba predstavovať. Na slovenskej módnej scéne patrí už druhú sezónu k najvýraznejším módnym talentom.
Foto: 
Shutterstock

Cestu k vysnívanému povolaniu jej pritom otvorilo aj víťazstvo v našom projekte Nové tváre módnej scény 2017, ktoré sa jej od daného momentu darí obhajovať na výbornú. Ako ona sama spomína na tieto chvíle? ,,Projekt Nové tváre módnej scény bol pre mňa významný odrazový mostík kariéry módneho dizajnéra. Dovtedy bolo módne návrhárstvo iba také moje hobby. Dalo mi to veľa nových príležitostí, kontaktov a takisto prínosom pre moju budúcu kariéru bolo absolvovanie kurzu na MOD´SPE Paris Fashion Business School,“ prezrádza Zarina. 

Práve Zarinu sme oslovili s otázkou "Čo si obliecť poslednú noc v roku?" podľa veku, ak chceme (nielen) medzi prítomnými dámami vyniknúť. Tu sú jej tipy. :-)

zarina.jpg

Foto: 
Zarina Šimkovič

Na úvod musím povedať, že skvelý silvestrovský outfit sa môže líšiť v závislosti od typu akcie, akej sa v daný výnimočný večer zúčastníte. Či už ide o novoročnú oslavu v kruhu blízkych alebo vo väčšej spoločnosti, napríklad na slávnostnej večeri v hoteli či v klube, každá žena by mala dodržiavať pár pravidiel. Tie sa odvíjajú od veku dámy, ale aj typu jej postavy.  

Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ nemáte predpísaný dress-code, môžete sa na silvestrovskú párty obliecť oveľa ležérnejšie ako napríklad na ples. Šaty môžu byť kratšie, odvážnejších strihov, z rôznych metalických, dokonca i priehľadnejších materiálov. Silvestrovská oslava je tá pravá príležitosť zažiariť.

z1.jpg

Foto: 
Zarina Šimkovič

20+

Pre ženy 20+ existuje iba jediné obmedzenie, a to je, aby daný outfit sedel ich postave. Každá žena si je vedomá svojich predností, ale naopak i nedostatkov. Správny outfit jej môže pomôcť stať sa kráľovnou noci. Kľudne siahnite po strieborných mini šatách, respektíve priliehavých čiernych koktejlkách. Dokážem si predstaviť aj predĺžené sexi sako, ktoré nahradí úlohu šiat. Netreba sa báť farieb a ani výraznejších šperkov. Toto je ten správny vek trošku si ,,uletieť“. K tomu primeraný make-up, doplnky a nebudete mať konkurenciu.

z5.jpg

Foto: 
Zarina Šimkovič
 

30+

Ženy 30+ sa nemusia špeciálne obmedzovať, tak ako v prípade slečien 20+. Tu by som už ale siahla po elegantných a štýlových kúskoch. Šaty zaujímavého strihu, ale taktiež nohavicové kostýmy či overaly. Nemusíte sa báť ani kože či aplikácie z peria, ktorá je poslednú sezónu veľkým hitom. Nebojte sa pohrať ani so zaujímavým farebným kontrastom v podobe farebných lodičiek a výraznej kabelky.

 

z2.jpg

Foto: 
Zarina Šimkovič

40+

Ženy 40+ sú dámy. Mali byť mať svoj vlastný štýl, vedieť aké strihy im sedia a aké farby voliť. S vekom sa vo všeobecnosti predlžujú sukne a aj rukávy na šatách. Mali by ste pôsobiť noblesne a na úrovni. No to neznamená, že sa musíte vzdať zaujímavých farieb a strihov. Pokiaľ vám to postava dovolí, kľudne siahnite po obtiahnutých šatách alebo nohaviciach, napríklad v tmavej farbe, a doplňte ich výraznejším topom či blúzkou. Nezabúdajte na celkový styling, pekne upravené vlasy sú korunou krásy a polovicou úspechu.

 

z4.jpg

Foto: 
Zarina Šimkovič

50+

Pre dámy vo veku 50+ by som odporúčala zahalenejší strih šiat, hlavne čo sa týka pliec a kolien. Na zahalenie pliec vám ľahko poslúži aj jemná štóla, prípadne predlžené sako dobrého strihu. Ak máte pekný dekolt nehanbite sa ho vystaviť na obdiv, samozrejme všetko s mierou. Pre ženy tohto veku by som odporúčala jemné pastelové farby, akými sú maslová, staroružová, ale aj čokoládová či navy blue. Dôležité je, aby sadla farbe vašej pleti a vlasov. Vo všeobecnosti odporúčam siahnuť po jednoduchších strihoch, ako sú dobre padnúce puzdrové šaty alebo dvojdielny šik kostým, a dotvoriť to nápadným šperkom.

z6.jpg

Foto: 
Zarina Šimkovič

- - Inzercia - -