Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Igor Kmeťo: Pobozkať ráno synčeka je tá najkrajšia vec

október 22, 2018 - 17:00
Hráva pred preplnenými sálami, pritiahne stovky divákov aj na podujatiach pod holým nebom, a vie ich patrične rozpáliť. Päťnásobný otec si momentálne užíva najmladšieho synčeka, ktorého mu tesne pred šesťdesiatkou porodila jeho 48-ročná druhá manželka. IGOR KMEŤO, líder skupiny Kmeťoband, ľudí zabáva veľmi rád.
Foto: 

Na pódiu ste priam vo vare. Ako spracúvate emócie po koncerte? 

Vždy sa cítim fantasticky. Som veľmi rád, ak sa ľudia zabávajú. Dobíja mi to energiu.

Veľa komunikujete s publikom. Pripravujete si to, alebo improvizujete?

Vždy improvizujem. Reagujem podľa toho, akú má publikum náladu, tomu sa prispôsobujem.

Čo nové chystáte pre svojich divákov?

Nedávno som dokončil klip, pracujem na ďalších singloch a pripravujem album. Mám hotových asi sedemdesiat percent, takže album vyjde zrejme do pol roka. Je sa na čo tešiť.

Navyše si užívate otcovské povinnosti pri synčekovi Denisovi...

Nie je nič krajšie ako radosť, keď ráno vezmem malého na ruky, môžem ho pobozkať, môžem sa s ním maznať a hrať. Je to fantastický pocit.

A máte naňho vôbec čas? Stále koncertujete, cestujete, nahrávate...

Ale áno, venujem sa mu cez deň. S manželkou s ním chodíme na prechádzky. Väčšinou hrávam cez víkendy a aj keď chodievam do štúdia, predpoludním sa mu venujem.

Vaši starší synovia sa idú vlastnou hudobnou cestou. No Dávid hráva s vami v kapele. Ste na synov hrdý?

Najstarší Igor je výborný muzikant. Vydal sa na funky dráhu a veľmi sa mu darí. Patrik je výborný dídžej, podľa mňa najlepší funky dídžej na Slovensku.

V kapele hrá s vami neter Denisa a synovia Dávid a Denis. Máte k písmenu D špeciálny vzťah?

Viete, po 56 rokoch som našiel svojho brata, ktorého uniesli v roku 1960. Ozvali sa mi jeho potomkovia, žiaľ, už rok bol mŕtvy. Chcel som syna pomenovať po bratovi – Zdenko, ale potom sme sa toho trošku zľakli. Vraj sa nemá dávať meno po mŕtvom. Tak sme mu dali meno Denko – Denis, je to blízke.

Ako ste vedeli, že to môže byť váš brat?

Keby ste ho videli na fotografii, poviete, že to som ja, alebo moje dvojča. Keď ma pred sedemnástimi rokmi videli potomkovia môjho brata prvý raz, povedali mu – otec, to si celý ty. Aj testy DNA naše bratstvo potvrdili.

Prečo sa neozvali skôr, kým brat žil?

Nechcel tomu veriť. Rodičia, čo ho ukradli, mu nahovorili, že má bulharské korene a preto je tmavý. Bola to taká zazobaná rodina, on generál, ona riaditeľka školy...

Viete si predstaviť, že by ste sa živili niečím iným, nie hudbou?

Viem. Veď som podnikal v oblasti reštauračných služieb. Ale potom som zostavil hudobnú skupinu, lebo som z hudobníckej rodiny. Spieval som celý život, otcovi, mamini aj moji bratia boli a sú muzikanti.

Ako relaxujete? Okrem toho, že chodíte na prechádzky so synom.

Mám rád futbal, aj keď dnes ho viac pozerám ako hrám. Predsa len, mám už päťdesiat plus DPH (smiech). Ale veľa bicyklujem a robím strečing.

- - Inzercia - -