Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zdá sa vám, že rýchlo starnete?

október 17, 2018 - 14:49
„Každý, kto sa prestane učiť, je starý - a nezáleží na tom, že má dvadsať alebo osemdesiat. Každý, kto sa učí, zas zostáva mladým. Najväčšia vec na svete je zachovať si mladú myseľ.“ Povedal raz americký podnikateľ Henry Ford.
Foto: 
Shutterstock

Mám 40+

Starnutím dochádza k zhrubnutiu vlákien, celkový obsah kolagénu v koži klesá ročne asi o jedno percento, ubúda tuk v oblasti tváre, chrbtov rúk a na predkoleniach, naopak, v oblasti pásu dochádza k jeho akumulácii. Medzi viditeľné známky starnutia pleti patria napríklad drobné vrásky, rozšírené póry, farebné a povrchové nerovnosti, vznik novotvarov. Mnohé prejavy starnutia sa v dnešnej dobe dajú vďaka moderným metódam odstrániť alebo zmierniť.

Pigmentácie

Na ich korekciu sa najčastejšie využíva neinvazívny zákrok - metóda liečby pulzným svetlom.

Kožné výrastky

Vyskytujú sa v oblastiach trenia, ako sú krk, oblasť pod prsníkmi, podpazušie či slabiny. Ide o drobné, často stopkaté výrastky farby kože. Odstraňujú sa jednoducho a bezbolestne, najčastejšie koaguláciou a laserovou terapiou.

Rozšírené cievky

Patria k príznakom starnúcej pleti alebo rosacey, ktorá sa rozvíja v menopauze, najmä na nose a lícach. Začervenanie možno redukovať laserovým žiarením alebo pulzným svetlom.

Červené znamienka

Bývajú veľké ako špendlíková hlavička, vyskytujú sa jednotlivo alebo ako mnohopočetné. Odstrániť ich možno chirurgicky, kryoterapiou, elektrokoaguláciou, bezbolestne laserom a IPL ošetrením.

Vrásky

+Botulotoxínom A sa efekt omladenia dosahuje rýchlo, zvyčajne v priebehu dvoch až piatich dní sa mimické vrásky vyhladia. Zablokovanie svalovej aktivity je len dočasné, pretrváva tri až štyri mesiace. Využíva sa najmä na odstránenie „vrásky hnevu“, vodorovných čelových vrások a vejárikov pri očných kútikoch.

+Na korekciu hlbokých vrások, na výplň ochabnutej tváre alebo na zväčšenie pier sa používajú preparáty s kyselinou hyalurónoveou. Jej aplikácia je pomerne rýchla, preparát sa injekčne vpraví priamo do pokožky alebo do pier. Ošetrenie trvá niekoľko minút a výsledok je pozorovateľný ihneď, pretrváva šesť až dvanásť mesiacov.

Čo sa deje s pleťou po štyridsiatke?

*Vrásky sú v pohybe
*Objavujú sa ,merne prejavy fotostarnutia
*Vznikajú nerovnomernosti farebného koloritu, solárne lentigo
*Cítiť hmatateľné, ale voľným okom neviditeľné zhrubnutia kožného povrchu
*Vznikajú vrásky okolo očí, takzvané „crows feet “ vrásky
*Objavia sa vrásky smiechu prítomné po bokoch úst

Ak ste si ešte nestihli kúpiť októbrové Zdravie rodiny, máte posledné dni, aby ste si priniesli domov číslo plné rád o tom, ako spomalíte starnutie a dlhšie si budete užívať aktívny život.

- - Inzercia - -