Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Aký je vzťah s moletkou? Môj priateľ to povedal na plné ústa

január 24, 2020 - 18:00
Niekedy ma veľmi zamrzí, s akými predsudkami (nielen) vo vzťahoch sa ešte aj dnes stretávame. Mám dvadsať rokov, vážim takmer sto kíl a občas mám pocit, že podľa niektorých ľudí som odsúdená na samotu a život bez lásky.
Foto: 

Kedykoľvek sa objavím v spoločnosti s mojím, o tridsať kilogramov ľahším partnerom, jediné čo registrujem v tvárach ľudí je pohŕdavosť, úškrny a v ich očiach zdesenie: „Preboha, ako môže chodiť s takou slonicou?“ Keďže s priateľom máme pekný, úprimný vzťah, so svojimi obavami som sa mu samozrejme zdôverila. Usmial sa, chytil ma za ruku a pripomenul mi niekoľko spoločných momentov, ktoré ho utvrdili v tom, že by ma za žiadnu inú (štíhlejšiu) ženu nevymenil. 

Povedal mi: „Milujem ...

... naše spoločné večery pri filmoch. Keď iba ležíme, smejeme sa a užívame si každú spoločnú chvíľu. Objednáme si pizzu, kŕmime sa slanými praclíkmi, popíjame pivko a skrátka žijeme. Mrkva s kalerábom a neperlivou vodou sa k takýmto chvíľam skrátka nehodia.

... vrátiť sa v spomienkach späť na uplynulé leto, keď si si v obchode skúšala krásne letné šaty. Vlasy si mala zopnuté do drdola a rozpačito si sa na mňa usmievala. Vyzerala si neisto, pretože tvoje krivky a plné prsia boli viditeľné viac, než si zvyknutá. Myslím si, že práve v ten večer sme zažili jedno z najkrajších spoločných milovaní. Tak strašne som túžil po tvojom tele a kým sme sa dostali z nákupov domov, vášeň vo mne takmer explodovala.

... pozerať sa na teba, ako si dokážeš užívať život. Ako v reštaurácii nevyberáš jedlo podľa gramáže a zloženia, ale presne vieš, na čo máš chuť. Ako v potravinách neobchádzame sortiment sladkostí. Ako sa raduješ z prípravy jedál, ktoré na mňa po príchode domov z práce čakajú. Ty vieš, že chutia výborne. Nikdy totiž nevečeriam sám.

... ako lámeš predsudky o tom, že tou najvhodnejšou módou pre moletky je neforemné pončo, svetre dlhé po kolená a voľné, bavlnené nohavice. Zbožňujem vidieť ťa šťastnú, krásne nahodenú, sexi. Pamätáš si na prvý obed s mojimi rodičmi? Bol to iba jeden z mála okamihov, keď som cítil nesmiernu hrdosť, že si len a len moje dievča.

... že si tolerantná aj k mojim nedostatkom. Cítim sa s tebou príjemne, šťastne, bez potreby pretvarovať sa alebo stavať do póz, ktoré pre mňa nie sú prirodzené iba preto, aby som sa ti zapáčil.

V ten moment som sa cítila ako najmilovanejšia žena pod slnkom. Bez ohľadu na to, ako (ne)dokonalo vyzerám v plavkách.

Čitateľka Simona (20)

- - Inzercia - -