Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovenská technická univerzita udelila Kiskovi vyznamenanie

október 20, 2017 - 12:52
Slovenská technická univerzita si pripomína 80. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti udelila prezidentovi Andrejovi Kiskovi Medailu Jura Hronca.
Foto: 

Ako informovala manažérka pre komunikáciu univerzity Andrea Settey Hajdúchová, prezident sa podľa vedenia univerzity veľkou mierou zasadzuje o rozvoj spoločnosti a vzdelanosti v duchu princípov humanizmu. "Veľmi si vážim toto ocenenie mojej Alma Mater. Technika nás učí poznávať, ako svet funguje od najmenších detailov, ale mne pedagógovia univerzity dali do života mnoho nielen po stránke technickej, ale aj ľudskej,“ povedal vo štvrtok na slávnostnom koncerte v budove Slovenskej filharmónie na margo ocenenia prezident.

Vo svojom príhovore sa venoval aj kvalite vysokých škôl pričom zopakoval, že je dôležité uvažovať o zrušení niektorých, a koncentrovať finančné aj ľudské zdroje na tie najkvalitnejšie. "Reforma školstva je dnes nevyhnutná. Aké školstvo má naša krajina, taká bude naša budúcnosť. Preto sa naše školstvo musí stať našou prioritou,“ zdôraznil Kiska.

Univerzita Medailu Juraja Hronca udelila vôbec po prvý krát. Nesie meno prvého rektora Slovenskej technickej univerzity Juraja Hronca

- - Inzercia - -