Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sofia Tureková: Prípravy na jesennú časť Bratislavských módnych dní!

júl 30, 2017 - 22:38
Bratislavské módne dni každoročne prinášajú nie len tvorbu známych módnych návrhárov, ale dávajú šancu uspieť aj tým, ktorí sú neznámi a vo svete módy sa túžia uchytiť. Pre nich je určený projekt Nové tváre módnej scény, ktorého víťazkou sa v roku 2015 stala Sofia Tureková. Tá si svoj titul obhájila a dnes svoje modely predvádza na svetových mólach a študuje na prestížnej Londýnskej univerzite.
Foto: 
archiv SOF.T

Piešťanka Sofia Tureková sa po roku opäť vracia na mólo Bratislavských módnych dní a už túto jeseň sa môžeme tešiť na jej novú kolekciu, ktorú pripraví špeciálne pre tento večer: ,,Pred dvoma týždňami som bola na kontrakty a na výskum na výstave v Miláne, kde vystavujú a prezentujú svoje textílie, inovácie a technológie svetové fabriky. Látky, ktoré mi vyrábajú špeciálne na zákazku sú navrhnuté na rok a kolekciu Spring Summer 2018/2019. Obzvlášť sa teším, že sa mi podarilo naviazať spoluprácu s firmou, ktorá úzko spolupracuje pri vývoji látok pre Karla Lagerfelda, Channel a taktiež fabriku Nunonoekyz Japonska, ktorá najnovšími technológiami momentálne vyrába najtenší zamat na svete. Pokiaľ sa mi všetky látky stihnú vyrobiť na čas, máme sa na čo tešiť," prezradila nám talentovaná Sofia.

img_3247.jpg

Foto: 
archiv SOF.T

img_3235.jpg

Foto: 
archiv SOF.T

,,Narozdiel od mnohých domácich návrhárov, moja tvorba a prezentácia funguje tak, ako všade vo svete a teda kolekcia sa tvorí na rok, dva vopred. Výber a tvorbu exkluzívnych látok oceňujú hlavne moje klientky, pretože vedia, že ide o unikáty, ktoré nemá nikto, iba ony," dodala.

img_3317.jpg

Foto: 
archiv SOF.T

fullsizerender.jpg

Foto: 
archiv SOF.T

- - Inzercia - -