Dnes je štvrtok, 28.október 2021, meniny má: Dobromila
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Exkluzívne pre Slovenku: Pavel Trávníček prehovoril o svojom malom synovi

január 10, 2017 - 13:17
S hercom Pavlom Trávníčkom (66), legendárnym princom z rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, sme sa rozprávali o jeho novom začiatku, stelesnenom v jeho synovi Maximiliánovi, ktorý sa narodil krátko pred záverom minulého roka.
Foto: 

Narodenie dieťaťa je nový začiatok. Radosť z ďalšieho pokolenia, jasanie nad dokonalým malým tvorom s ešte menšími prštekmi, ale aj neopísateľný rodičovský strach, ktorý už nikdy nevyprchá. 

Vo vašom živote sa dejú veľké zmeny, gratulujeme a hlavne veľa zdravia celej vašej rodine aj jej novému členovi.

(smiech) Áno, ďakujeme, práve dnes som si Maxíka a Moniku priviezol z pôrodnice domov. Maxi zatiaľ síce spinká, no keď sa zobudí iste zaregistruje nové prostredie, chvíľu sa bude čudovať, kde sa to ocitol.

Rok 2016 sa teda skončil šťastne a začiatok nového roka je skutočným novým začiatkom.

Bezpochyby, je to veľmi krásne obdobie a užívam si ho. Tak sa to nejako šťastne stretlo, koniec roka, Maxíkovo narodenie, nový začiatok, ako hovoríte, a poviem vám, lepšie sa tento rok ani nemohol začať. Je to nádherný, emotívny a neopakovateľný okamih, keď sa zrodí nový život, to poznačí a dojme každého muža.

Hovorí sa, že hrdý tato by mal svoje novorodeniatko zapiť s kamarátmi, aby bolo zdravé. Už ste to stihli?

No napriek tomu, že máme za sebou aj Silvester, ešte nie. Zatiaľ som na to nemal čas, ale určite to stihnem, sľubujem (smiech).

S rukou na srdci, aký ste otec? Viete vymeniť plienku, okúpať bábätko...?

V minulosti som to už absolvoval, tak vám s čistým svedomím môžem povedať a aj sa pochváliť, že som celkom dobrá opatrovateľka. Nevidím dôvod na to, prečo by mi to nemalo ísť aj teraz.

Aké je Maxík dieťatko, plačlivé, alebo spinká a takmer o ňom neviete?

Je dobručký, nekričí, nie je to dieťa, ktoré by plakalo do modra. Ozve sa, keď má hlad, a tak to má byť. Nech si povie! (smiech) No vidím, že registruje a rozlišuje podľa zvuku a vníma. Nuž, človek by nemal ani bábätká podceňovať, aj keď majú len pár dní.

Vraj ste boli pri pôrode. Nie každý muž sa nakoniec rozhodne oddať sa tomuto zážitku, veľa ich napokon zuteká do bezpečia čakárne.

Vzniklo to náhodou. Pôvodne som to ani tak veľmi nechcel, ale ako sme s Monikou čakali, a čakali sme dlho, asi aj 12 hodín, Monika zrazu povedala – ja rodím. Všetko zrazu šlo rýchlejšie, motal som sa tam najskôr obďaleč, ale pôrodník pán doktor Drahoňovský to využil a povedal, že keď už som tam, nech teda prestrihnem pupočnú šnúru.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.1 

 

- - Inzercia - -