Dnes je štvrtok, 28.október 2021, meniny má: Dobromila
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako sa známe osobnosti pasujú s jesenným splínom? Barbora Švidraňová má overený liek...

október 27, 2016 - 10:17
Jeseň už naplno prebrala žezlo nad babím letom a my sa musíme zmieriť s nepríjemným dažďom a hmlou, ktoré nám chtiac-nechtiac spôsobuje ponurú náladu. Známe osobnosti pre Slovenku prezradili, ako sa vyrovnávajú s jesenným splínom a ťažkými chvíľami, ktoré už neraz postretli aj ich.
Foto: 
red

Dokážem sám seba hecnúť: Michal Hudák 

Obľúbený slovenský herec, zabávač a hlas mnohých televíznych programov Michal Hudák zvyčajne srší dobrou náladou a úsmevy rozdáva všade, kam vkročí. Michal o sebe hovorí ako o „samoštartovacom type“, takže ak na neho náhodou príde zlá nálada alebo melanchólia, vie si pomôcť veľmi rýchlo. „Dokážem sa sám ‚hecnúť‘, aj keď mám úplne zlú náladu.“ Takéto nastavenie mu pomáha v súkromí, ale i na pľaci. Ako sám vraví, ak má dobrú náladu on, snaží sa ju vyvolať aj u svojich kolegov a s prípadným splínom tak spraví rýchly proces.

Hudbou proti zlej nálade: Barbora Švidraňová 

Aj ryšavá strela, akou je herečka a speváčka Barbora Švidraňová, máva niekedy svoje nálady. Hoci ich nespôsobuje jesenná melanchólia, z času na čas sa objavia a herečka ich rieši po svojom. „Zlú náladu mi vylieči dobrá džezová hudba, horúca vaňa alebo čas strávený s najbližšími priateľmi,“ prezradila talentovaná speváčka. Barbora sa hudbe naplno venuje a v skupine Basie Frank Band si väčšiu časť svojich nervov či smútku poriadne vybije.

Na depkárčenie nemám čas! : Helena Vondráčková 

„Splín? Také nepoznám,“ hodila so smiechom rukou spevácka diva Helena Vondráčková, keď sme sa jej spýtali, či má nejaký tajný recept na zlú náladu a smútok. „Samozrejme, smútok patrí k životu, avšak ovláda nás len do takej miery, ako mu to my dovolíme. Veď žiaden z nás nemá na ružiach ustlané. Moja rada je zamestnať si myseľ, hlavu a ruky prácou, obľúbenými aktivitami, hobby. Ak niekto rád pracuje v záhrade, nech sa v nej rýpe, kým smútok nepoľaví. Dôležitý je pohyb, krátkodobé aj dlhodobé plány, predstava, že sa na niečo tešíme, a túto predstavu v sebe živiť,“ dodala jedným dychom Helena Vondráčková.

Vyrovnávame sa so smútkom po svojom: Polemic

Chalanom zo skupiny Polemic rozhodne nechýba zmysel pre humor, ale aj na nich občas doľahne jesenná depka. Na ťažké momenty v živote má každý z členov skupiny iný životabudič. „U nás v kapele to má každý nastavené inak. Jeden praktizuje jogu, druhý si otvorí fľašu dobrého vínka, tretí si zase ide zabehať. Naša kapela je zbierka desiatich veľkých individualít. Každý z nás sa so smútkom vyrovnáva po svojom.“ Podľa klaviristu Petra Šándora je najdôležitejšie vedieť porozumieť nielen sebe, ale najmä svojim blízkym.

ram_0259.jpg

Foto: 
red

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka SLOVENKA

- - Inzercia - -