Dnes je utorok, 03.august 2021, meniny má: Jerguš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

LUKÁŠ ADAMEC: Synovi sme sa postarali o súrodenca! (rozhovor)

august 16, 2016 - 10:58
Bol prvým slovenským spevákom, ktorý vyhral Česko-Slovenskú SuperStar a tento rok žiaril aj v šou Tvoja tvár znie povedome na Markíze, kde v týchto dňoch LUKÁŠ ADAMEC moderuje súťažnú reláciu Koleso šťastia. Málokto o ňom vie, že bol aj úspešným športovcom...
Foto: 
Markiza

Čo považujete za svoj najväčší úspech vo vodnom póle, ktorému ste sa zopár rokov úspešne venovali?
Okrem nadobudnutých doživotných kamarátstiev to bolo aj niekoľko titulov majstrov Slovenska či možnosť reprezentovať našu krajinu. Ale určite si najviac cením spomienky a vzťahy, ktoré mi tento šport zanechal.

Splnilo víťazstvo v Česko-Slovenskej SuperStar vaše očakávania alebo ste predpokladali, že sa hudobná kariéra bude dať vybudovať oveľa rýchlejšie?

Určite mi pomohlo sa zviditeľniť, aspoň do takej miery, že ma ľudia poznali, ale samozrejme, bolo potrebné na sebe pracovať aj ďalej. Jasné, že boli aj hluché obdobia, keď som sa okrem vlastnej tvorby venoval viac muzikálom, čo mi však pomohlo zlepšiť sa v speve aj v pohybe. Bola to veľká škola, za ktorú som vďačný.

A v ktorom z tých muzikálových projektov ste sa cítili zatiaľ najlepšie?
Asi v úlohe Judáša v muzikáli Jesus Christ Superstar, ktorý na Slovensku režíruje Ján Ďurovčík, ale mám rád aj postavu Milana v Atlantíde.

Tento rok ste boli excelentný aj v zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome. Reagovala na vaše vystúpenia niektorá z hviezd, ktoré ste imitovali?
Bola to pre mňa i ostatných účinkujúcich neskutočná radosť a bol som úprimne šťastný, že som tam mohol byť, pretože už dlho som sa počas práce tak nezabával ako pri výrobe tejto šou. Z tých svojich spevákov som stretol akurát Ibiho Maigu, ktorému sa to páčilo, takže som bol aj ja spokojný.

1916097_478302095691873_1917867396655676188_n.jpg

Foto: 
Facebook/Lukáš Adamec

Spevák v šou Tvoja tvár znie povedome

V súčasnosti ste na Markíze takmer každý deň ako moderátor súťaže Koleso šťastia. Museli ste sa na to nejako špeciálne pripravovať?

Samozrejme, že som absolvoval nevyhnutnú prípravu, keďže som sa moderovaniu nikdy nevenoval, ale zistil som, že je mi to svojím spôsobom blízke. Rozprávať sa s ľuďmi, reagovať na ich pocity alebo na vzniknutú situáciu je pre mňa prirodzené, či už som muzikant, spevák, herec, alebo moderátor. Zatiaľ ma to veľmi baví a vtedy sa príjemne pracuje.

 Na čo si musíte dávať pri nakrúcaní najväčší pozor?

Samozrejme na pravidlá, čo je mojou hlavnou úlohou. Súťažiaci sú neraz takí zapálení pre hru, že pravidlá nevnímajú a vtedy ich na ne musím upozorniť alebo ich opraviť.

S manželkou a synčekom Teom ste sa tento rok presťahovali z Košíc do Bratislavy, aby ste s nimi mohli byť častejšie. Splnilo sa vám to?
Paradoxne nám to až tak nevychádza, ako sme si mysleli. Mám teraz dosť práce, ale aspoň sme spolu v rovnakom meste, takže je všetko tak, ako má byť.

Boli ste počas leta aj niekde na dovolenke?

Tento rok ju  pravdepodobne vôbec nestihneme, čakáme ďalšie bábo, takže z toho pohľadu sme aj radi, že bude pokoj. Urobíme si dovolenku asi len na Slovensku. Vieme, ako na to.

ROMAN SLUŠNÝ

- - Inzercia - -