Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Vrakunský lesopark kontrolujú policajti na koňoch

júl 21, 2016 - 14:30
Na verejný poriadok vo Vrakunskom lesoparku v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa dohliadajú počas leta policajti na koňoch.
Foto: 

Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Ľubomíra Miklovičová. "Okrem Železnej studienky, Koliby, chatových a záhradkárskych oblastí Lamača a Záhorskej Bystrice pôsobia už takmer mesiac aj v Sade Janka Kráľa, na Tyršovom nábreží a na Dunajskej hrádzi," pripomenula.
Nasadenie mestských policajtov na koňoch do Vrakunského lesoparku podľa Miklovičovej súvisí s letnou sezónou, keďže toto miesto Bratislavčania v lete intenzívnejšie navštevujú. Úlohou príslušníkov mestskej polície je dohliadať na bezpečnosť a verejný poriadok. "Zameriavať sa budeme na dodržiavanie čistoty a poriadku a zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Mestskí policajti budú tiež kontrolovať, či ľudia nepoškodzujú verejný majetok. Dohliadať budeme aj na dodržiavanie zákazu voľného pohybu psov ako aj zákaz vstupu so psom na detské ihrisko," vymenovala hovorkyňa bratislavských mestských policajtov. 

Ako ďalej spomenula, od piatka nasadí mestská polícia vo Vrakuni aj cyklohliadky. "V súčasnosti nasadzujeme cyklohliadky na Tyršovom nábreží, na Petržalskej hrádzi a na trase od Mosta SNP až po Veľký Draždiak. V cyklohliadkach pôsobí sedem príslušníkov. Nenasadzujeme ich denne, ale väčšinou počas víkendov," ukončila Miklovičová.

- - Inzercia - -