Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Operná diva Adriana Kučerová čaká druhé dieťa: Ako sa jej darí skĺbiť kariéru s rodinou?

jún 03, 2016 - 18:12
Operná diva, krásna Adriana Kučerová (40), je opäť v radostnom očakávaní. Slovenke priblížila, ako to vyzerá v jej domácnosti posledné mesiace, ako vychováva dvojročného Jonáška, i ako sa pripravuje na príchod nového člena rodiny.
Foto: 
Ramon Leško

Adriana, vy ste nevyrastali v meste, ale na dedine, v Hriňovej. Vidíte zásadný rozdiel vo výchove detí v ruchu veľkomesta a naopak, v malej obci?

Ten rozdiel je naozaj veľký, určite ho vidím aj v tom, že som vyrastala pod Poľanou, v horách. Bolo to veľmi krásne, žiť v prírode, v obklopení zelene a ľudí, ktorí prichádzajú denne do styku so zeminou. Sú iní ako mestskí ľudia. Určite ma to poznačilo, som za to nesmierne vďačná. No myslím, že aj život na dedine sa už do istej miery zmenil.

Patríte medzi najskromnejšie a najprívetivejšie slovenské speváčky. Myslíte, že je za tým aj výchova, ktorú vám rodičia vštepovali?

Pochádzam z rodiny, kde som dostala veľa veľa lásky, stále sa k rodičom do Lučenca rada vraciam. Teraz, keď mám viac času, sa snažím s nimi tráviť čo najviac chvíľ. Som v mojom rodisku šťastná, doteraz máme s rodičmi veľmi pekný vzťah. Určite sa to odráža, a má vplyv aj na moju povahu. Mám však dvojča, sestru Ivonu, s ktorou máme blízky vzťah, no je celkom iná ako ja. Nielen výzorovo, ale aj povahovo sme rozdielne. Práve kvôli tomuto neverím horoskopom!

V akom duchu sa snažíte vychovávať Jonáška a akým smerom sa vyberiete aj pri druhom bábätku, ktoré momentálne čakáte?

Nedávno som čítala knihu od psychológa Ivana Štúra, a on v nej hovorí jednu vec, ktorá vo mne zarezonovala a podvedome sa ňou snažím riadiť. Tvrdí v nej, že dieťa netreba veľmi vychovávať, treba pekne žiť a ono sa pridá. Podľa mňa toto je definícia tej správnej výchovy, všeobecne povedaná, ale je v nej veľký kus pravdy. Láska, život v harmónii, a správne usporiadané hodnoty... Nie každý má ich hierarchiu rovnakú, no všetci si pod pekným životom predstavujeme to pekné, ako by to malo byť. Ja nejaké extra zásady nemám, ale intuitívne sa snažím byť mu vzorom. Chceme, aby mal Jonáš príklad v rodine a žil v harmónii, to je to najdôležitejšie. Lebo keď dieťa vidí zlý príklad v rodine, ťažko sa mu vysvetľuje, ako má fungovať, keď ten každodenný život mu ukazuje niečo iné.  

NENECHAJTE SI UJSŤ VYSTÚPENIE ADRIANY KUČEROVEJ NA SLÁVNOSTNOM ODOVZDÁVANÍ CIEN ANKETY SLOVENKA ROKA 2016, V NEDEĽU 5.6.2016 o 20:25  na Jednotke RTVS!

CELÝ ROZHOVOR NÁJDETE V SLOVENKE č. 22, KTORÁ VYCHÁDZA UŽ 6.6.2016!

- - Inzercia - -