Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Slávna predstaviteľka drsnej G.I. Jane, Demi Moore, oslávila šesťdesiatku

november 19, 2022 - 15:13
Herečka nič nenechala na náhodu a jednotlivé momenty zo svojho veľkého dňa zverejňovala postupne na sociálnych sieťach. Zdá sa, že krásna šesťdesiatnička konečne žije v rodine prekypujúcej láskou, veď slová plné náklonnosti jej venovali nielen dcéry, ale aj exmanžel Bruce Willis s jeho novou rodinou. Vždy to tak nebolo...
Foto: 
instagram

Neľahký osud krásnej herečky

Demi Moore patrí k herečkám, ktoré definovali Hollywood v 90. rokoch a objavila sa v niektorých z najväčších filmových hitov desaťročia. Jej sláva však neprišla bez strát. Herečka si pred rokmi prešla obdobím trápenia, keď sa nerozprávala so svojím bývalým manželom a prestali sa s ňou kontaktovať aj jej tri deti. Naliehali na ňu, aby vyhľadala pomoc. Jej váha prudko klesla a na párty skolabovala... Niekedy v tom, čase sa herečka údajne zamyslela a priznala si, že sa na svojej životnej ceste akosi stratila. Rozhodla sa získať späť svoj život a napísala memoáre Demi Moore: Moja spoveď (Inside Out), ktoré úprimne nahliadajú na jej vzťahy, problémy z detstva, vzostup k sláve uprostred životných nástrah a jej ciele pomáhať ostatným, ktorí mali problémy. Herečka venovala knihu svojim trom dcéram. Moorovej rodičia sa obaja trápili s alkoholizmom a neustále sťahovali rodinu po celej krajine, aby sa uchránili pred vymáhačmi dlhov. Demi Moore priznala, že mala 12 rokov, keď sa jej matka prvýkrát pokúsila o samovraždu. Hviezda dospela k záveru, že práve to bola chvíľa, ktorá zmenila jej život a bola koncom jej detstva. Aby toho nebolo málo, herečka tiež zistila, že muž, ktorého poznala a milovala ako svojho otca, v skutočnosti jej biologický otec nebol. Keď to zistila, povedala si, že nebola žiadaná a nezaslúžila si existovať. Ako mladú, úzkostlivú dievčinu ju mama brávala so sebou do barov, aby si to všimli muži a kolujú povery o tom, že jednému z nich svoju dcéru poskytla na sexuálne služby. Herečka odišla zo strednej školy ešte ako tínedžerka a onedlho odišla aj z domu svojej mamy, aby si zabezpečila lepšiu budúcnosť. Prihlásila sa na herecké konkurzy, bez akéhokoľvek predošlého vzdelania. Dôveru jej údajne dodalo to, že nemala čo stratiť. V roku 1984 získala rolu, ktorú až príliš dobre poznala zo života - bezohľadná párty girl. Ešte pred natáčaním producent aj režisér trvali na tom, aby išla na odvykaciu kúru, čo dnes herečka berie ako dar, ktorý jej vtedy dali. Zaviazala sa k triezvosti a jej sľub vydržal takmer 20 rokov až do jej 40-ky. Počas 90. rokov sa chopila šance ako herečka a sypali sa jej ponuky so silnými rolami. Snímky Duch, či Striptíz sú aktuálne napriek desaťročiam, ktoré uplynuli od ich natočenia.

Moderná rodina pohromade v dobrom aj v zlom

Po sérii neúspešných vzťahov herečka našla spriaznenú dušu v kolegovi. Následne Bruce Willis a Demi Moore, ktorí sa zosobášili v roku 1987, zostali priateľmi napriek rozchodu v roku 2000. Počas prvých dní pandémie koronavírusu sa bývalí partneri dokonca sociálne dištancovali od okolitého sveta v herečkinom dome v americkom Idahu. Svoj čas trávili pohromade spolu s deťmi Tallulah, Scout, ich najstaršou dcérou Rumer Willis, Bruceovou novou ženou Emmou a dcérami Mabel (10) a Evelyn (8). Začiatkom tohto roka sa moderná rodina opäť zjednotila, aby zverejnila spoločné vyhlásenie, v ktorom odhalila, že Bruce  sa vzdáva herectva. Udialo sa tak po tom, čo mu bola diagnostikovaná afázia, teda stav spôsobený poškodením mozgu, ktorý ovplyvňuje porozumenie jazyka a vyjadrovanie. „Pre našu rodinu je to skutočne náročné obdobie a veľmi si vážime vašu pokračujúcu lásku, súcit a podporu,“ uvádza sa v ich marcovom odkaze. "Prechádzame tým ako silná rodinná jednotka a chceli sme informovať jeho fanúšikov, pretože vieme, ako veľa to pre neho znamená."

Štýl, ktorý ohuruje už desaťročia, vek nepozná

Demi Moore sa v oblasti štýlu presadila už dávno. Oholila si hlavu, zvládla klik na jednej ruke ako nič, bojovala za mzdu v Hollywoode a odhalila svoju dušu v osobných memoároch. Teraz prijala novú výzvu- navrhnúť kolekciu pre inkluzívnu značku plaviek Andie a kreovať svoje vlastné výtvory pre ich kampaň. Pre Moore pritom ide o viac ako o svet skvele padnúcich bikín – ide o porušovanie zastaraných pravidiel toho, čo by ženy mali a nemali nosiť po určitom veku. Pre hviezdu bolo prijatie svojho veku oslobodzujúce. Keď sa jej médiá opýtali, na čo sa najviac teší pri dovŕšení 60 rokov, odpovedala: „Vek nie je definovaný číslom a namiesto toho ho definujú moje skúsenosti. Je to veľmi oslobodzujúce. V mnohých ohľadoch cítim živšia a prítomnejšia ako kedykoľvek predtým.“ Pokiaľ ide o jej zmysel pre štýl, filmová hviezda priznáva, že hoci sa rada oblieka, doma v skutočnosti nežiari ako na filmovom plátne: "Vážim si módu a mám vzťah s návrhármi, ktorých rešpektujem a obdivujem. Ale vnútri sa stále cítim ako malé dieťa, ktoré má naozaj rado pohodlné a voľné oblečenie." Demi Moore sa rada v otázkach módy obracia na svoje tri dcéry: „Je to vzájomná výmena inšpirácie a štýlu.“

Oslava v oblakoch a celebritná láska

Demi Moore oslávila svoje 60. narodeniny 11. novembra v súkromnom lietadle obklopená priateľmi a rodinou. Zverejnila video, kde je vidieť, ako sa usmieva a tancuje. O deň neskôr k príspevku dopísala, že sa pri dosiahnutí vekového míľnika cítila milovaná a vďačná. V komentároch bola hviezda zasypaná mnohými milými odkazmi, vrátane niektorých od hollywoodskych ikon ako Julianne Moore či Michelle Pfeiffer. Bruce a jeho manželka Emma tiež Demi Moore poslali vrúcne blahoželanie. „Milujeme ťa zvnútra aj zvonku,“ napísala Emma spolu s fotografiou, na ktorej držia Deminu knihu s názvom Moja spoveď (Inside Out). Jediný, kto chýbal bol herečkin priateľ. Dôvod je pritom prozaický- dvojica sa totiž podľa médií rozišla len pár dní pred jej 60. narodeninami i. Herečku pritom prvýkrát videli na rande s michelinským šéfkuchárom Danielom Hummom v marci tohto roka na parížskom týždni módy. O mesiac neskôr sa už svojím románikom netajili a lásku nebojácne zdieľali so svetom. Dôvod, prečo sa dvojica rozišla, zatiaľ nie je známy.