Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Veci, na ktoré v svadobný deň nemyslíte, ale raz prídu

jún 19, 2022 - 16:00
Svadobné zvony bijú a všetci vrátane mladomanželov majú na tvári široké úsmevy. Svadba je určite krásnym a prelomovým zážitkom, viete však, čo všetko ešte neviete o živote po nej?
Foto: 
shutterstock

Partner vás nedoplní

Nečakajte, že váš manželský partner dokončí váš život za vás. Je naozaj dôležité, aby ste sa  sústredili aj na seba– nie sebecky, nie spôsobom, ktorý by nerešpektoval partnera, ale spôsobom, pri ktorom chápete, že starostlivosť o seba vám pomôže priniesť do vášho vzťahu to najlepšie ja. Páry musia byť schopné dosiahnuť rovnováhu oddelenosti a spolupatričnosti.

Očakávania, ktoré do manželstva vnášate sa môžu líšiť

Pravdepodobne chcete veľa od osoby po svojom boku: chcete spoločníka, vášnivého milenca, dobrého rodiča... Zamyslite sa spolu nad tým, čo očakávate vy a partner – viete sa dohodnúť? aké sú vaše potreby vo vzťahu? uvedomujete si, že romantika časom vybledne? máte rovnaký záujem o sex?

Nebudete sa vždy cítiť zaľúbene

Mohli by ste byť s tým najdokonalejším partnerom na svete, a napriek tomu budete prechádzať obdobiami, kedy máte pocit, že nie ste vyrovnaní a nie ste zamilovaní. Práve tam je naozaj dôležité byť za jedno v hodnotách, ktoré identifikujete ako pár, v porovnaní so snahou riadiť sa pocitmi, o ktorých si myslíte, že by ste ich mali mať.

Kľúčové sú rodinné vzťahy vášho partnera

Ako váš partner vychádzal s rodinou? Boli si blízki alebo vzdialení? Došlo niekedy ku konfliktu? Tieto informácie sú veľmi dôležité. Mnohé z tém v našej pôvodnej rodine sa v manželstve opakujú alebo znovu vynárajú. Keď sú páry schopné o týchto veciach hovoriť bez posudzovania, sú schopné počúvať a naladiť sa na skúsenosti svojho partnera, je to nápomocné- vytvára sa tak hlboká úroveň dôvery.

Poznajte financie svojho partnera

Obaja partneri by mali poznať celú svoju finančnú situáciu. Odtiaľ sa začnite rozhodovať: Aký je najlepší spôsob, ako spravovať financie? Mnoho mladých párov má dnes jeden spoločný účet a navyše svoje samostatné účty. To je v poriadku, ak to takto funguje. Ale chcete sa o tom porozprávať, aby ste sa uistili, že to nie je preto, že sa cítite kontrolovaní alebo že prinášate neistotu. Financie sú miestom, kde môže vyplávať na povrch nedôvera a problémy. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia rozvádzajú. Peniaze môžu byť tak citlivou témou, že pre niektoré páry môže byť rozhovor o nich nepríjemnejší ako diskusia o sexe.

Konflikt je nevyhnutný a príde– uvedomte si svoju úlohu pri jeho riešení

Keď ste vo fáze medových týždňov, je ťažké si predstaviť, že dôjde k hádkam, alebo že váš manželský partner má nepríjemné črty a zvyky, ale to všetko vás čaká. Ako si poradíte? Často veci, ktoré sa vám nepáčia, alebo ktorými opovrhujete neskôr vo vašom vzťahu, majú viac spoločného s vami ako s vaším partnerom. Zvládať konflikty a hnev, je vedieť, že to začína u vás samých... ako dokážete zvládnuť svoju vlastnú úzkosť, ako sa o vás zdravo starať a uistiť sa, že ste tam, kde chctete byť. Odtiaľ je to o tom, ako sa spojiť a komunikovať ako pár. Ľudia veľmi rýchlo reagujú, ale čo musíte pritom urobiť, je zastaviť sa, byť prítomný a počúvať.

- - Inzercia - -