Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 oprávnené dôvody na zrušenie vašej svadby

jún 03, 2022 - 08:46
Scenár, ktorý sa stáva často, a nielen vo filmoch. Búrlivá romantika a zrazu poviete „áno“. Nastáva obrovská senzácia okolo príprav svadby. Torta je objednaná, pozvánky rozposlané, všetko ide podľa plánov. Len vy máte ten vnútorný pocit, že nerobíte správnu vec.
Foto: 
shutterstock

Jednak môže ísť o stres, alebo toho máte jednoducho vyše hlavy. Ak sa však nájdete v nasledujúcich dôvodoch, váš sobáš by ste si mali naozaj dobre premyslieť. 

Veríte, že sa zmení 

Mnoho jeho vlastností a osobnostných čŕt vám na nastávajúcom manželovi vadí, ale dúfate, že práve svadba a deti z neho urobia nového človeka. Všimli ste si, že nezdieľate rovnaké hodnoty a občas máte pocit, že najšťastnejší je so svojím party gangom. Manželstvo je kľukatá cesta plná pádov a strastí. Ak do neho vchádzate s nádejou, že sa váš partner zmení, budete to mať ešte o niečo ťažšie. 

Nerozprávali ste sa do detailov o budúcnosti 

Veľa ľudí zastáva názor, že rozprávanie sa o budúcnosti ničí romantiku a idylickú prítomnosť. Veď sa milujete a to je hlavné. Kým sa rozhodnete s niekým zosobášiť, mali by ste veľmi dobre poznať jeho ciele, názory a vidinu vašej, už spoločnej budúcnosti. Chce mať deti a koľko? Dokázal by sa odsťahovať z rodného mesta? Akú kariéru plánuje? Práve detail, o ktorom ste nevedeli by vás neskôr mohol nemilo prekvapiť. 

Nie ste spolu ani rok 

Či tomu veríte alebo nie, za necelý rok človeka tak dobre nespoznáte, najmä, ak ste zaľúbení a máte nasadené ružové okuliare. Do manželstva vstupujete s vidinou, že chcete spolu prežiť zvyšok života, tak prečo pred zväzkom ešte chvíľu nepočkať? Strávte dostatok času spoznávaním sa. Uvidíte, neskôr budete radi, že ste to urobili. 

Už vás podviedol 

Keď to urobil raz, čo by mu bránilo urobiť to znova? Ak sa raz zaradil do kategórie podvodníkov, je veľká pravdepodobnosť, že v nej aj zotrvá. Jediné, čo sa môže zmeniť, je váš pohľad na realitu. Štatistiky kričia, že približne polovica manželstiev končí rozvodom. Ak mu po nevere chcete dať ešte šancu, urobte tak mimo manželstva. 

- - Inzercia - -