Dnes je streda, 10.august 2022, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po Oscaroch odhadzuje parochňu

apríl 07, 2022 - 16:00
Laura Mathias, žena, ktorá 17 rokov skrývala alopéciu, povedala, že sa po Oscaroch cíti sebavedomejšie a už neváha vyjsť von bez parochne.
Foto: 
instagram

Laura Mathias (30) z Manningtree v Essexe povedala, že dúfa, že aj ostatní holohlaví ľudia sa postavia proti vtipu moderátora Chrisa Rocka počas odovzdávania ocenení Oscar. "Pozitívnou vecou tohto hrozného incidentu je, že oveľa viac ľudí vie o alopécii," povedala. „Normálne mám veľkú úzkosť, keď idem von bez parochne, ale teraz mám pocit, že dosť ľudí vie o tomto stave a nepredpokladajú, že mám rakovinu alebo inú chorobu, a pozerajú sa na mňa s ľútosťou,"uviedla ďalej.

Laura v príspevku na Instagrame, kde zaznamenáva svoj život s alopéciou, uviedla, že hercovo násilie nebolo prijateľné. Povedala, že Will Smith síce urobil správnu vec, keď dal jasne najavo, že žartovanie o vypadávaní vlasov jeho manželky nie je vhodné, ale želala by si, aby to urobil radšej slovami.

_123942620_bald5.jpg

Po Oscaroch odhadzuje parochňu
Foto: 
instagram

Aj keď to bol naozaj nepríjemný incident, pre komunitu alopécie bol prínosom. „Som šťastná, keď vidím, že si ľudia konečne kladú otázku, čo je to alopécia? Bola som hrdá, keď som videla, ako očarujúco Jada vyzerala, a že na vtip zareagovala len prevrátením očí. Vychádza z toho naozaj s dôstojnosťou," povedala.

Laure bola alopécia diagnostikovaná, keď mala 12 rokov ako následok stresu z rozvodu rodičov. Pol roka kvôli svojmu stavu nechodila do školy a parochňu si následne nezložila ďalších 17 rokov. Na svadbe kamarátky dostala panický záchvat počas príprav. Aj verejné vystupovanie Jady Smith bez parochne jej dodalo odvahu ďalej sa neskrývať.

(Zdroj: BBC News)

- - Inzercia - -