Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 vlastnosti dobrého muža, ktoré si treba všímať

apríl 02, 2022 - 08:30
Pokiaľ chcete nájsť muža na vzťah a skutočnú lásku, ktorý je schopný oddanosti v zrelých vzťahoch, mal by mať určité osobnostné črty a vlastnosti. Predovšetkým by to mal byť dobrý človek. Hoci to znie jednoducho, nemusí byť táto definícia úplne zrejmá. Čo to vlastne znamená, byť dobrý človek a muž?
Foto: 
shutterstock

Je zrelý

Určiť emocionálnu zrelosť muža nie je vôbec ťažké. Stačí pozorovať ako reaguje na situácie, ktoré sa mu bežne stávajú a taktiež to, ako sa k ľuďom správa, áno aj k cudzím. Pustí ženu vstúpiť do obchodu ako prvú? Nepotrebuje sa predbiehať autom, či si neustále niečo dokazovať? Ako zareaguje v reštaurácii, keď to obsluhe naozaj dlho trvá. Je nervózny, kričí na čašníčku alebo dokáže v kľude počkať. Hoci sú to maličkosti, o emocionálnej zrelosti muža povedia najviac. 

Je priateľský 

Vnímate ho iba ako partnera, či aj ako dobrého kamaráta? Vedeli by ste sa s ním stretávať a tráviť s ním svoj voľný čas, aj keby je len váš kamarát? Vie vás úprimne rozosmiať? Veľa môžete zistiť aj keď sa pozriete na jeho kamarátov. Ak sú jeho priateľstvá povrchné a falošné a stále si pri nich musí len niečo dokazovať, nie je to dobré znamenie. 

Je emocionálne dostupný 

Mnoho mužov je citovo nedostupných. Trochu to hraničí s neúprimnosťou. Možno ho ešte stále emocionálne drží predchádzajúci vzťah. Možno ho práca tak pohlcuje, že už nemá silu ani chuť sa úprimne venovať niekomu inému. Alebo jednoducho chce byť nad vecou a udržať si status „ozajstného“ chlapa. V každom prípade vám nakoniec ublíži. Pretože emocionálne nedostupný muž nie je pripravený na skutočný vzťah. 

Je čestný a milý 

Správa sa k vám milo a slušne aj pred jeho priateľmi? Dokáže vás pred nimi pochváliť? Ak je k vám láskavý za každých okolností, dokazuje to, že jeho život nie je len o ňom. Muži niekedy nevedia čo je správne, ale ak je čestný, môžete si s tým poradiť. Keď má nejaký problém, dokáže vám to otvorene povedať. Ak však neustále niečo skrýva a tají, vždy to bude medzi vami narúšať dôveru.

- - Inzercia - -