Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 maličkosti, ktorými ženy nevedomky odplašujú potencionálnych partnerov

apríl 01, 2022 - 11:30
Každý z nás nasledujúci príbeh dobre pozná. Stretnú sa vám pohľady niekde v bare. Alebo v knižnici. Usmeje sa a vy mu úsmev opätujete. Rozbúcha sa vám srdce. Idete von a je vám viac než dobre. Pozve vás aj na druhé rande a nečaká na to ani tri dni. V moment, keď si začnete myslieť, že to naberá potenciál veľkej lásky, však nastane koniec.
Foto: 
shutterstock

To, že sa vám muž prestane ozývať bez vysvetlenia, je čoraz častejší problém súčasných vzťahov. Hlavne v ranných štádiách. Jeho mlčanie na konci vzťahu je zvyčajne výsledkom toho, že nevie správne formulovať, prečo k vám neprechováva také city ako vy k nemu. Možno vám nechce emočne ublížiť alebo je mu to úplne jedno a nenájde si ani chvíľu na vysvetlenie. 

V niektorých prípadoch sa za týmto správaním môže skrývať nerovnováha interakcií v počiatočných fázach vzťahu. Signalizujú to nasledujúce maličkosti, ktorými ženy odplašujú mužov tým, že sa do vzťahu zapájajú oveľa viac než oni. 

Iniciujete veci oveľa častejšie ako on 

Svet potrebuje silné ženy. Avšak, pokiaľ ide o randenie, najmä ranné štádiá zoznamovania, táto nerovnováha môže muža znechutiť, aspoň v jeho mysli. Neznamená to, že ho nemôžete nikdy nikam zavolať či pozvať. Určite by mal byť však viditeľný záujem a snaha aj z jeho strany. 

Posielate mu dlhé správy, zatiaľ čo on odpovedá stručne 

Zatiaľ čo vaše strategicky premyslené monológy súperia s tými Sládkovičovými, on odpovie jedným slovom. 

Príliš veľa rozprávate  

Trápne dlhé ticho počas zoznamovania nie je nikomu príjemné. Je výborné vedieť začať a rozpútať zaujímavú diskusiu. Ak sa ale pristihnete, že sa prihovárate do ticha len preto, že je vám to nepríjemné, vaše slová sa stanú skôr prekážkou intimity ako sprostredkovateľom.

Snažíte sa upútať pozornosť fyzickou intimitou 

Každý druhý film nám komunikuje, že zjavná sexualita hneď na začiatku vzťahu je zlomová. Keď sa však hneď vrhnete na chlapa, o ktorom nič neviete, môžete veľmi rýchlo stratiť jeho záujem.

- - Inzercia - -