Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

8 jednoduchých spôsobov, ako sa naučiť mať rád sám seba už dnes

marec 20, 2022 - 08:30
Otravné klišé, pri ktorom len obrátite očami. Na otázku, čo vôbec znamená „milovať seba“ môže každý odpovedať svojím spôsobom. Niektorí z nás ale možno netušia, čo to znamená v praxi. Dať si každý večer relaxačný kúpeľ alebo masku na tvár? Naučiť sa byť sám so sebou šťastný je oveľa viac, než rozmaznávanie sa. Pozrite sa s nami na tipy, ako sa naučiť mať rád sám seba a byť šťastnejší už dnes.
Foto: 
shutterstock

Článok patrí vám, ktorí ste si nie istí, čo znamená milovať seba v reálnom každodennom živote. Sebaláska či sebaúcta nie sú cieľ, ale prax. Predstavujú základ, na ktorom staviame svoj život. Keď nedokážeme milovať seba, upíname sa prehnane na druhých, lebo očakávame, že nás bude niekto milovať miesto nás samých. 

Dajte prednosť sebe

Hoci nebudete obľúbeným a nebudú vás mať všetci radi. To je normálne. Opustite party skôr než ktokoľvek iný, keď sa cítite unavený. Neprispôsobujte sa davu za každú cenu. 

Starajte sa o seba 

Doprajte si starostlivosť, cvičenie, odpočinok a pohodlie, ktoré potrebujete. 

Oblečte si to, v čom sa cítite dobre 

Nemusíte byť trendy a robiť dojem na ostatných, ak vám je oblečenie nepohodlné. Nosiť to, v čom vám je najlepšie zodpovedá vašej povahe a výnimočnosti.  

Prijmite dobre aj zlé 

Prijmite seba. Vaše kladné aj záporné stránky. 

Nájdite si čas 

Na to, čo vás baví. Nemusí to mať hlbší zmysel. A neobávajte sa pritom straty času. 

Nepozerajte sa za seba 

Neopakovať minulé chyby je jedna vec. Nenechajte sa ale vtiahnuť do temných miest vašej minulosti. Z nej sa môžete jedine poučiť. 

Nájdite spôsoby liečenia 

Neobviňujte rodičov z vašich aktuálnych problémov. Hľadajte cesty, ako vyliečiť svoje rany a zmeňte nefunkčné prevzaté správanie. 

Snívajte 

Bez toho, aby vás niekto odsudzoval či obmedzoval. Majte veľké sny a nepozerajte sa pritom na iných.