Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 rituály, ktoré vám pomôžu udržať v manželstve vášeň nažive

marec 05, 2022 - 08:30
Pohreby, svadby, krsty, oslavy sú spoločnosťou zaužívané rituály, ktoré nám pomáhajú hlbšie prežiť a precítiť dôležitý, životný okamih. Pomáhajú nám osláviť krásne chvíle a vysporiadať sa s tými zlými. Vyliečiť sa z nich. Ale tiež sú to skvelé príležitosti na spomalenie a pretancovanie noci s rodinou a ľuďmi, ktorí sú nám najbližší.
Foto: 
shutterstock

V manželstve taktiež zažívame krásne chvíle hodné oslavy. Ale tiež tie zlé, s ktorými sa treba vysporiadať. Preto sú na to dvaja. Lebo jeden by to nezvládol. Dali ste si záväzok, ktorý prežívate každý deň. Dodržiavate celoživotný sľub. To je to, čo robí manželstvo dôležitým. Niekedy je to ťažšie ako sa môže zdať a niekedy je to ešte ťažšie. Preto sú aj tu podstatné rituály, ktoré vám môžu pomôcť spomaliť, uvedomiť si zmysel vášho zväzku a udržať vášeň aj po dlhom čase nažive. 

Pritúľte sa predtým, než vstanete z postele 

Hoci máte dieťa, ktoré vedľa plače. Hoci sa veľmi ponáhľate do práce. Hoci ste sa zle vyspali. Venujte jeden druhému aspoň 30 sekúnd až minútu v objatí. Podržte partnera, aby vedel, že ste tu pre neho každé ráno. A že mu chcete pomôcť zmierniť každú starosť, ktorá ho ťaží. 

Počas dňa mu dajte najavo, že na neho myslíte 

Pošlite mu správu alebo mu cez obed zavolajte. Môže to byť vtipný zážitok, čo sa vám stal. Môžete flirtovať alebo sa jednoducho spýtať na to, aký má deň. Dôležité je, nezabudnúť, že ide o rituál.  Rituály sa opakujú. Najlepšie každý deň, bez ohľadu na to, koľko máte práce, alebo aký náročný je váš deň. 

Každý večer sa desať minút rozprávajte o svojich pocitoch 

Je to len desať minút. Skúste sa počas nich sústrediť len na vaše vnútorné zážitky a pocity. Nie na nákupný zoznam či plán na víkend. Ten môžete začať riešiť až v jedenástej minúte. Zdieľajte spoločne vaše zlyhania počas dňa vaše radosti z úspechu a to, prečo máte jeden druhého aj v ten daný deň stále radi. 

- - Inzercia - -