Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 krokov pri plánovaní svadby, ktoré môžu predpovedať úspech vášho manželstva

február 24, 2022 - 16:00
Každý, kto odjakživa túžil po tomto výnimočnom dni, chce mať všetko presne podľa predstáv. Väčšinou je to časovo aj finančne náročná záležitosť, pri ktorej problém môže nastať aj pri zosúladení sa s partnerom. Nevyhovuje nám, keď sa do príprav nezapája, ale tiež nám vadí, keď má na všetko opačný názor.
Foto: 
shutterstock

Myslite na to, že príprava svadby je prvý krok k vášmu celoživotnému zväzku lásky. Už pri nej si môžete všimnúť, ako s partnerom dokážete spolupracovať. Hoci sa to nezdá, v mnohých veciach môže predpovedať úspešnosť vášho manželstva. 

Plánujte ju spoločne 

Veľmi častým a nebezpečným rizikom pri plánovaní svadby je naša rodina. Ešte len oznámite zásnuby a strýko hneď vie, v ktorom kostole sa bude svadba konať. Nie je dobré rodinu nechať úplne bokom, avšak rozhodujúce slovo by ste mali mať vy a váš partner, nie vy a vaša svokra. Nerobíte to najmä pre nich, ale pre vás. Je to deň vás dvoch, nie vašich rodinných príbuzných. 

Nedomýšľajte si 

Ako všetko ostatné, aj prípravu svadby môžu muži vnímať inak ako vy. To, že sa každý deň iniciatívne nespýta ako príprava pokračuje, neznamená, že o ňu nemá záujem. Ak potrebujete jeho pomoc, povedzte mu to narovinu. Nevie čítať myšlienky. Nepripisovanie falošného významu žiadnemu z jeho činov je dobrým zvykom v budúcej manželskej komunikácii. 

Robte kompromisy 

Nechce váš partner na svadbe magnólie, ale orchidey a vy začnete pochybovať o vašej svadbe. Je na čase zobudiť sa. Manželský vzťah je rovnako ako príprava svadby o kompromisoch. Ani vo svete, ani v manželstve nie je nikdy nič absolútne dokonalé. Keď ste vy vybrali kvety, nechajte ho nech on vyberie hudobnú kapelu. 

Sústreďte sa na svadbu, nie na rozlúčku so slobodou

Mať najbližších priateľov z vysokej školy ako súčasť svadby je jedna vec. Keď sa však plánovanie svadby zvrtne na plánovanie brutálnej rozlúčkovej párty v Budapešti, začnete pochybovať, či je svadba o vás dvoch. Ak sa rozlúčka so slobodou stane prioritným bodom vašej svadby, bude pravdepodobne aj prioritným bodom v manželstve. Pred svadbou by ste si už naozaj mali uprednostniť vzťahy vo vašom živote tak, aby to nebolo na úkor manželstva. Ak viete, že kamaráti a párty sú pre vás prioritou, nevstupujte do manželstva. 

Spojte sa v svadobný deň 

Svadba má skutočný zmysel, keď je o vašej láske a vašom spojení. Rozprávajte sa o tom, čo počas plánovania svadby vo vašom vzťahu funguje a čo nie. V deň svadby sa tiež sústreďte najmä na vás dvoch. Na to, či vy ste spokojní a šťastní. Nie, či vášmu bratrancovi z druhého kolena chutí rezeň. 

- - Inzercia - -