Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Aký mali pracovne aj súkromne rok 2021 František Kovár, Dalibor Karvay a Dávid Hartl?

december 31, 2021 - 09:00
Traja známi umelci, dvaja herci a jeden huslista. Zaujímalo nás aký mali rok 2021? Pracovné aj súkromné. A čo si želajú do budúceho roku?
Foto: 
Archív DK

Dalibor Karvay:

Rok 2021 bol pre nás užasný, keďže sa nám narodil náš syn Finn. Máme z neho obrovskú radosť! Z pracovného hľadiska nám tento rok všetkým skomplikoval Covid. Mnoho koncertov a turné bolo odložených, v horšom prípade zrušených. I keď sme niekoľko koncertov streamovali, nedá sa to porovnať s tým, keď môžeme koncertovať pred publikom. Prajem si, aby rok 2022 už nebol o Covide, ale o radosti zo života! A tú želám všekým čitateľom Slovenky.

hartldavid_53.jpg

Hartl
Foto: 
Divadlo Nová scéna

Dávid Hartl:

Rok 2021 bol skutočne výnimočný. Počas celého roka sa rušili prekladali desiatky a stovky divadelných predstavení. Ale o to viac sme si vážili a užili, keď sme v divadlách mohli pre divákov hrať. Aj keď iba pre divácky zlomok, kvôli obmedzeniam. Som neskutočne rád, že tento rok som mohol naďalej pracovať na Oteckoch a natočiť film Jozef Mak v réžii Petra Bebjaka pre RTVS. A najväčšou pozitívnou bombou tohto roka bola pre mňa, samozrejme, svadba s úžasnou Martinkou.

Čo želáte sebe, rodine, blízkym, kolegom a divákom Divadla Nová scéna do budúceho roku? 

Aby sme boli naďalej zodpovední. Pri práci ale aj v súkromí. A tí, ktorí tú zodpovednosť neberú až tak vážne, mohli by sa nad tým ešte poriadne zamyslieť. Pomôžu nám a hlavne sebe. Nová Scéna tento rok oslávila krásnych 75 rokov, želám jej, aby ju obklopovali ľudia nadšení a milujúci divadlo, tak, ako doteraz.

kovar.jpg

Kovár
Foto: 
Ramon Leško

František Kovár:

Rok 2021 bol celý v očakávaní, predovšetkým ako sa vyvinie situácia s pandémiou. Keďže už mám svoj vek, môžem povedať, že som dostal do daru seriál Nemocnica a som vďačný, že sa v ňom môžem realizovať. Koronu som dostal a prekonal ešte v marci, našťastie prebehla v jednoduchej forme a bol som pod ochrannou rukou mojej manželky Danky. Krásne sa o mňa starala. Po skončení karantény som opäť začal nakrúcať. Leto bolo veľmi príjemné, boli sme so synom a vnučkami v Chorvátsku, tam kde chodíme každý rok. Uvoľnili sme sa na chvíľu a bolo nám príjemne. Potom som opäť začal nakrúcať film Spiaci účet, kde je medzinárodné obsadenie, a mal som možnosť spoznať bližšie Ivu Janžurovú a je to úžasný, charizmatický človek. Velikáni majú v sebe skromnosť a všetku pokoru. 

Čo želáte sebe, rodine, blízkym a kolegom?

Predovšetkým zdravie, v rodine je základ všetkého, preto prajem každému osobné šťastie, radosť v rodinách a ďakujem lekárom, sestričkám, záchranárom a každému jednému zdravotníkovi, ktorí sa o nás v tejto neľahkej dobe starajú. Máte všetok môj rešpekt. A aby sme ako spoločnosť našli pozitívne východisko, v rámci politiky správne rozhodnutia, tomu, kto má nedostatok, nech má dostatok a nech je nám všetkým dobre. 

- - Inzercia - -