Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Toto sú veci, ktoré sa naučila každá z nás

máj 22, 2021 - 19:28
Zmena názorov, postojov a celkovo spôsobu života je úplne prirodzená. Dospievame, kreujeme sa a akosi popritom hľadáme ten správny chodníček, ktorý nás dovedie do vytúženého cieľa.
Foto: 
pexels.com

Pochopiteľne počas tejto strastiplnej cesty narážame na prekážky, ktoré sa spočiatku môžu zdať dokonca nezdolateľné. Lenže v momente, kedy pochopíš, čo je dôležité a kvôli čomu sa naopak svet nezrúti, celé okolie odrazu stíchne. Toto sú veci, ktoré sa naučí každá z nás:

1. Najlepšie je byť sama sebou
Pamätáš na časy, kedy si sa tak veľmi stotožňovala s vystupovaním, výzorom a prejavom určitej osoby, že si sa na ňu chcela podobať za každú cenu? Prispôsobila si tomu svoj šatník, verbálnu komunikáciu. V podstate si vytvorila vernú kópiu. Alebo si sa skrátka snažila zapadnúť. Avšak postupom času pochopíš, že si skvelá taká, aká si.

2. Ľudia sa vystriedajú
Rozchody, rozpady priateľstiev a odlúčenie sú veci, ktorým dobrovoľne nechce čeliť snáď nikto, no vieš, že akákoľvek snaha prinútiť ich ostať je zbytočná. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, striedajú sa. Istá časť z nich ostane tak dlho ako je možné, ostatní takpovediac iba prefrčia, ale to nevadí.

3. Nič neľutuješ
Aj keď si si kedysi zvykla hovorievať „bodaj by som ho/ju nikdy nestretla, keby som sa rozhodla inak“ atď., v konečnom dôsledku chápeš, že čokoľvek sa stane, má svoj dôvod. Bez nich by si vlastne nebola tým, kým si dnes. Ako sa hovorí „chyby robia človeka“ a ty sa miesto utápania v sebaľútosti pozviechaš a vezmeš si z nich ponaučenie.

4. Riadiš sa podľa seba
Keď si si raz istá, že niečo nie je správne, neskočíš do toho rovnými nohami a je ti jedno, koľkí nad tvojim rozhodnutím krútia hlavou na znak nesúhlasu. Nie si predsa povinná byť súčasťou davu. Nezriekaš sa svojich zásad, máš vlastný rozum a nebojíš sa povedať rázne NIE.

- - Inzercia - -