Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 znaky, vďaka ktorým zistíš, či si autentická osobnosť

máj 18, 2021 - 21:30
Mala si už niekedy pocit, akoby si bola príliš iná, odklonená od správania tvojho okolia, nezapadla si do klasického vzorca? Nejedná sa o nič zlé, práve naopak.
Foto: 
unsplash.com

Priateľov nerátaš v stovkách, reálne ti na ich spočítanie stačí jedna ruka. Akosi sa automaticky riadiš podľa príslovia „čo na srdci, to na jazyku“. Podľa týchto 4 znakov si overíš, či si skutočne autentická osobnosť.

1. Hovoríš veci narovinu
Tu je ale podstatné zdôrazniť, že veci sa dajú druhej osobe predostrieť aj bez toho, aby si ju naštvala do vývrtky, alebo aby si spôsobila slzavé údolie. Neznášaš lži a nenachádzaš v nich nič prínosné, pretože vieš, že koniec koncov sa každý klamár zakliesni vo vlastnej zosnovanej pavučinke. Nevidíš zmysel v plytvaní časom len preto, aby si niekomu motala medové motúzy popod nos. Skrátka máš svoj názor a keď sa ti niečo nepáči okamžite sa prejavíš.

2. Nesúdiš ostatných
Ak si skutočne autentický človek, presne v tomto bode si povieš „načo by som to aj robila“ však? Presne tak. Hovorí sa, že nutkavá potreba ostatných odcudzovať pramení z nespokojnosti so sebou samým a s tým ty teda rozhodne nemáš ani najmenší problém.

3. Neskladáš sa pri prvej komplikácii, berieš ju ako výzvu
Prekážky sú začlenené do základnej výbavy života bez ohľadu na to, či sa s tým stotožňuješ, alebo nie. Z toho dôvodu sa nesústreďuješ na slová ako „nedá sa to, je to príliš ťažké, toto nepôjde“ a podobne. Jednoducho sa otrasieš a skúšaš hľadať iné riešenie.

4. Hovoria za teba skutky, nie slová
Tvojim životným krédom je: Reči sa hovoria a chlieb sa je, takže ak by sa ktokoľvek tvojich blízkych opýtal aká si, rozhodne by ťa opísali prostredníctvom konania a nie planých sľubov, ktoré sa hneď po vypustení z úst stratia v medzi priestore. V prípade, že niekto potrebuje pomoc, si ochotná vystreliť z postele aj v župane o 4 ráno a to s plným nasadením. 

- - Inzercia - -