Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako vyzerá sebaláska?

február 10, 2021 - 10:58
Sebaláska je častokrát považovaná za sebectvo. Avšak pred tým, než sa rozhodneš ukazovať prstom, zamysli sa nad rozdielom, ktorý medzi nimi je.
Foto: 
pexels.com

Byť sebecký znamená, že si nevidíš ďalej od nosa a uspokojovanie osobných potrieb aplikuješ na úkor ostatných. Bez ohľadu na to, kto ti stojí v ceste prechádzaš skrz ako buldozér. Vôbec ťa nezaujíma, čo si hocikto naokolo myslí alebo cíti. Keď ide o teba si schopná ísť takpovediac „cez mŕtvoly“.

Naopak sebaláska je akt, ktorý je sebectvu podobný jedine v prvých 2 slabikách. Chcieť pre seba len to najlepšie je úplne prirodzené. Nepovedz, že ty si si niekedy do budúcna želala všetko najhoršie. Pochopiteľne si ambiciózna, bojuješ za svoje sny, no na rozdiel od egoizmu ti ublíženie druhým ľuďom nie je ľahostajné.   

549.jpg

Foto: 
pexels.com

Vo svete plnom hejtov, urážok a neúctivých pomenovaní, ktoré si ľudia s čistým svedomím odovzdávajú, potrebuješ lásku viac než soľ. Čo teda robiť, akonáhle cítiš urgentnú nutnosť byť milovaná, no miesto toho dostávaš pravý opak? Staneš sa jej zdrojom sama pre seba.

Dopraj si pokoj, horúci kúpeľ, domáci wellness, počúvaj hudbu na plné pecky. Nenechaj sa presviedčať, že nie si hodná uznania, pochopenia, rešpektu a ďalších milión podobných cností. Nikto ťa nepochváli? A čo! Postav sa pred zrkadlo, pozri sa na seba a vyriekni tú zázračnú vetu, ktorú tak dychtivo očakávaš od ostatných. „Som dôležitá, krásna, múdra žena. Zaslúžim si byť šťastná.“ Presne toto znamená sebaláska.    

- - Inzercia - -