Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo ti prinesie výstup z komfortnej zóny?

január 12, 2021 - 22:48
Postupom času a rokov vnímaš ako veľmi si ceníš svoj pokoj. Praktizuješ určité zvyky a nerada ich nahrádzaš novými. Teraz je čas na zmenu.
Foto: 
pexels.com

Komfortná zóna je v podstate priestor, ktorý si svojpomocne vytvára každý jeden z nás. Je to akási pomyselná ohraničená plocha. Za ňou sa cítime maximálne sebavedomí a istí. Nič nás nerozhádže a neprinúti pochybovať.

Poznáš to, keď si odrazu povieš, že chceš vyskúšať niečo nové, no výstup cez imaginárnu líniu komfortu je skrátka desivý. Radšej ostaneš pri tom, čo dôverne poznáš, i keď stále jednu malinkú časť myšlienok venuješ predstave, že by si sa mohla mať predsa len lepšie a uspieť.

443.jpg

Foto: 
pexels.com

Moja rada pre teba, počúvaj ten tichý hlások, ktorí ti šeptom vraví „vyskúšaj to“. Má pravdu. Predsa len, za pokus nič nedáš. Život je len jeden. Ak sa mieniš po celý čas držať iba osvedčených vecí, budeš miesto žitia len prežívať. Pýtaš sa, aké výhody nesie výstup z komfortnej zóny?

Minimálne nové príležitosti, možnosti spoznať nových ľudí a čo ty vieš, s koľkými z nich sa ešte skontaktuješ lebo si budete vedieť vzájomne pomôcť. Sny ostanú navždy snami pokým sa pre ne nerozhodneš konečne pohnúť kostrou a zamakať. Dnešná doba už nedopustí, aby sa ktokoľvek k čomukoľvek dopracoval ako slepé kura k zrnu. V neposlednom rade, ten úžasný pocit, ktorý príde akonáhle sa ti podarí, čo si si zaumienila, stojí za všetky drobné.

- - Inzercia - -