Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

PRÍBEH: Vydatá, no zamilovaná do iného

november 01, 2020 - 08:00
Kedysi dávno, keď sme ešte ako deti naivne verili na rozprávkové konce, bol svet omnoho krajším miestom. Dnes sa už potýkame s drsnejšou realitou bežných dní a nevyhneme sa ani zlomenému srdcu.
Foto: 
pexels.com

Milovala ho celým svojím srdcom. Pár spolu tvorili od nepamäti, a práve preto bola skalopevne presvedčená, že to vydrží už navždy. Jedného dňa pri západe slnka pokľakol a vyslovil zázračnú otázku, z ktorej sa jej nahrnuli slzy do očí. Radosťou celá bez seba prikývla a on jej s úľavou nasadil zásnubný prsteň. Nasledovala svadba, plánovali sa deti. Všetko vyzeralo ako dokonalá kópia Disneyho princeznovského scenáru.

Po niekoľkých rokoch sa však rozprávka dostala do krízového bodu, kedy skalopevné presvedčenie princeznej pomaly ale isto slablo. Nedokázali nájsť kompromis ani pri denných banalitách, až sa neustále hádky premenili na ticho. Ticho, z ktorého by jeden zošalel. Trávili doma čoraz menej času a začali sa socializovať pomimo. Zrazu prišiel on.

Neznámy šarmantný mladík. Priťahoval ju svojou energiou, ktorú cítila každou bunkou tela. Jedného dňa sa dali do reči, začali sa spoznávať, stretávať a ona cítila to, čo už dávno nie. Chémiu, vášeň, pocit, že ju niekto chce všetkými zmyslami.

Prinajmenšom si to myslela. Stále sa však na povrch drala jej zásadovosť a svedomie. Nemôže predsa cítiť niečo podobné k mužovi, ktorý nie je jej zákonitým manželom. I keď predstava výmeny klasickej Snehulienky za 50 Shades of Grey nie je na zahodenie, z morálneho hľadiska neprichádza do úvahy. Stojí za to vymeniť partnera, ktorý ju aj napriek všetkému zlému stále miluje, za niečo, z čoho môže byť len chvíľkový úlet? Tu sa nám natláča i záblesk Hamleta, „Riskovať, či neriskovať svoje manželstvo, to je otázka!“ Čo myslíte, ako sa nakoniec rozhodla? 

- - Inzercia - -