Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

PRÍBEH: Sen o krásnych prsiach ma môže stáť manželstvo. Neviem sa rozhodnúť

august 25, 2020 - 18:00
Posledné mesiace závidím ženám, ktoré majú aj v otázke estetických zákrokov plnú podporu svojho partnera. Ja som na tom celkom opačne. Môj manžel mi hrozí rozvodom.
Foto: 

...ale začnem pekne od začiatku. Mám tridsať rokov a som dvojnásobnou mamičkou. Prvú dcérku som porodila pred štyrmi rokmi a dojčila ju rok, jej brat Leo má dva rôčky a s dojčením som skončila zhruba pred mesiacom. Svoju rodinu milujem, manžela Petra samozrejme tiež. No trpím nedostatočným sebavedomím, pretože po dvoch pôrodoch a nekonečnom dojčení sa mi veľmi zmenila postava.  Áno, cvičením som dokázala zhodiť popôrodné kilá, avšak nepekné prsia mi ostali. A to ma veľmi trápi.

Tak ako každá žena, chcem sa páčiť sebe, manželovi, chcem sa cítiť krásna, príťažlivá a mať sebavedomie. V konečnom dôsledku som ale skôr hanblivá, plavky som si neobliekla roky, k vode s cudzími osobami by ste ma nedostali a intímnosti s mužom mám najradšej v tričku alebo v úplnej tme. Samozrejme, veľmi ma to trápi a pokúšala som sa nájsť riešenie. Možno radikálnejšie, ale 100% účinné. Plastickú operáciu poprsia.

Absolvovala som konzultáciu, nasporila si peniaze, keďže aj popri deťoch môžem externe spolupracovať s jednou firmou pri výrobe hračiek, okrem toho som sa radila aj s inými mamičkami, ktoré korekciu poprsia po tehotenstve a dojčení absolvovali a nevedia si ju vynachváliť. Bola som pevne rozhodnutá a moju túžbu, ako i predbežný termín operácie, oznámila Petrovi.

Skutočne sa rozčúlil a úprimne, takúto reakciu som fakt nečakala. Najskôr som si myslela, že môže namietať kvôli výdavkom, takýto zákrok predsa len nepatrí k tým najlacnejším. Avšak v tom, údajne, problém nevidí. Povedal mi, že umelé prsia sa mu vyslovene hnusia a nedokázal by sa ma viac dotknúť. Nejde mi to do hlavy, keďže veľakrát som ho videla pozrieť sa na peknú ženu s výstrihom, kde bolo už na prvý pohľad zreteľné, že ku krásnemu dekultu jej (do)pomohla operácia. 

Áno, či nie?

Stojím pred veľkou dilemou a naozaj neviem, ako sa zachovať. Na jednej strane je tu pocit zo seba samej, veľká túžba podstúpiť plastický zákrok, ktorý mi pomôže cítiť sa lepšie i atraktívnejšie, ale na druhej strane striktné NIE môjho manžela, ktorý obdobné zásahy do tela odsudzuje a tvrdí, že by mali priam fatálny dosah na náš milostný život.

Čo robiť? Ísť si za tým a nasledovať svoje pocity, alebo prihliadať na manžela, otca mojich detí, pretože niečo také by mi - podľa všetkého, nedokázal odpustiť? A ako vôbec môže tak razantne prehliadať moje potreby a vyhraniť sa voči nim až ultimátom? Nie je to v skutočnosti od neho sebecké? 

Budem šťastná, ak sa ozve žena s podobnou skúsenosťou a povie mi, či chcem skutočne tak veľa...

Čitateľka Miriam (30)

- - Inzercia - -