Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Buďte fit vďaka Jin Shin Jyutsu. Ukážeme vám, ako

apríl 27, 2020 - 08:00
O tom, že pri zdolávaní zdravotných ťažkostí si čoraz viac ľudí pomáha alternatívnou liečbou, niet pochýb. Kým východná medicína sa už aj v našich končinách teší veľkej obľube, iné typy liečby sú, aspoň zatiaľ, ešte stále v „plienkach“.
Foto: 

Medzi ne patrí aj starobylé liečebné učenie „Jin Shin Jyutsu“, znovuobjavené v Japonsku začiatkom minulého storočia. Je ospevované predovšetkým pre schopnosť riešiť celú škálu zdravotných ťažkostí od depresií, stavov úzkosti a ischiasu, až po chronickú bolesť krku, chrbta či nespavosť.

Ako funguje?

Verte alebo nie, Jin Shin Jyutsu si zakladá výlučne na prúdení energie vaším telom, ktorú je potrebné jednoduchými cvikmi harmonizovať. Cieleným stláčaním 26 párových bezpečnostných bodov na ľudskom tele už zakrátko docielite zlepšenie zdravotného stavu po psychickej i fyzickej stránke.

Obzvlášť jednoduchým spôsobom, ako sa zbaviť nežiaducich emócií a bolesti, je mierne ťahanie a stláčanie prstov, pričom každý rieši iný problém. Ak si želáte vylepšiť trávenie, vyskúšajte hmat palcom.  Ukazovák  je prepojený s obličkami a močovým mechúrom, pomáha odbúravať strach. Prostredník harmonizuje činnosť pečene a žlčníka, tiež potláča zlosť. Prstenník uvoľňuje blokády pľúc a hrubého čreva, vďaka nemu prekonáte smútok. Malíček zas súvisí so srdcom a tenkým črevom, okrem toho mierni panické stavy.  Tieto hmaty môžete vykonávať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Urobíte tak službu všetkým spomínaným orgánom, pretože podporíte ich správne fungovanie.

Viac o skvelom cvičení s prstami v priloženom videu:

Finger Tips: Jin Shin Jyutsu

 

Zdroj: http://www.myilifestyle.com/rub-this-two-fingers-for-60-second-and-see-what-happen-to-your-bodyunbelievable/

- - Inzercia - -