Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nominantky v ankete Slovenka roka 2020 v kategórií charita

apríl 14, 2020 - 18:06
Mená víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020. Laureátky vám budeme postupne predstavovať po jednotlivých kategóriách. Pokračujeme s dámami z kategórie charita.
Foto: 

Predstavujeme vám laureátky v kategórií charita:

JUDr. ALŽBETA HUSAROVIČ, MHAMPH. „Prácu v združení beriem ako svoje poslanie na tejto zemi,“ hovorí s plnou vážnosťou JUDr. ALŽBETA HUSAROVIČ, MHA, MPH, predsedníčka Občianskeho združenia Porážka.sk, ktoré sa venuje osvete o cievnej mozgovej príhode a pomoci ľuďom, ktorí dostali porážku prostredníctvom informáciách o rehabilitácii, logopédie, psychológie, sociálnej pomoci. K rozhodnutiu pomáhať týmto ľuďom ju priviedla vlastná skúsenosť. Cieľom je zlepšiť kvalitu života pacientov a viesť ich k sebestačnosti. 

Ing. Mária Sliacka. Výkonná riaditeľka Slovenskej nadácie pre UNICEF Ing. MÁRIA SLIACKA má takmer desaťročné skúsenosti z práce v humanitárnych misiách. „Na tejto práci je úžasné, že dokážete zmeniť ľuďom život v situácii, keď si myslia, že prišli o všetko alebo keď naozaj o všetko prišli,“ hovorí.  Začínala ako dobrovoľníčka v Keni, neskôr pracovala v rozvojových a humanitárnych organizáciách, na projektoch v Keni, Južnom Sudáne, na Haiti, v Afganistane a Gruzínsku. Viedla misiu na turecko – sýrskych hraniciach pre ľudí vo vojnou zasiahnutých oblastiach Sýrie,  koordinovala humanitárnu pomoc na Ukrajine. 

Mgr. NINA BEŇOVÁ, PhD. „Verím, že prístup k dôstojnému bývaniu je právom každého človeka. Mýtus o tom, že za svoje bývanie si je zodpovedný každý sám, mal by ho dosiahnuť výhradne vlastným úsilím a zaplatiť svojou prácou, je pasca, do ktorej sa dostala naša spoločnosť,“ tvrdí  etnologička a výskumníčkaMgr. NINA BEŇOVÁ, PhD, expertka v oblasti obhajoby práv a systémovej pomoci ľuďom bez domova z Proti prúdu, vydavateľa NOTA BENE. Presadzuje dôstojné bývanie ako základné ľudské právo každého človeka. Etnologička a výskumníčka s dvadsaťročnými skúsenosťami v oblasti systémového riešenia bezdomovectva a ukončovania bezdomovectva. Šíriteľka konceptu Housing first, spoluautorka pilotných projektov pomoci ľuďom bez domova a iniciátorka vzniku prvej Národnej koncepcie prevencie a riešenia bezdomovectva. 

Hlasovanie je spustené na www.slovenkaroka.sk

Hlasovať môžete od 17. februára 2020 od 12.00 h do 28. augusta 2020 do 10.00 h prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR1–28; kupónmi z týždenníka Slovenka alebo on-line na www.slovenkaroka.sk/ hlasovanie. Cena SMS je 1 euro s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť MegaVox, s.r.o. Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7504.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch rokov.

- - Inzercia - -