Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenka Adriana zažiarila na New York Fashion Week 2020!

február 19, 2020 - 08:00
Slovenská modelka Adriana Pašková zažila úspech, o akom snívajú tisícky dievčat po celom svete. Rodáčku z Martina si vybralo najviac návrhárov.
Foto: 

Počas štyroch dní na prestížnom newyorskom týždni módy predvádzala pre deväť módnych značiek. Rodáčka z Martina patrila medzi najčastejšie obsadzované modelky na najväčšom módnom podujatí v New Yorku.

Úsmev a neistota v jednom

“Jeden z modelov som si ani nestihla vyskúšať pred prehliadkou, hneď ma s ním poslali na mólo. Bola som v takej časovej tiesni, že mi návrhár zapínal posledné gombíky na šatách už, keď som kráčala na mólo,” usmiala sa Adriana Pašková po módnom maratóne.

Ako dodala, na móle sa síce snažila pôsobiť isto a sebavedomo, neustále však rozmýšľala, či nehrozí trapas pre nesprávne zapnutý gombík. Našťastie prehliadka skončila v poriadku a mladá Slovenka zožala spolu s dizajnérom zaslúžený potlesk plného publika.

Na newyorský týždeň módy sa dostala náhodou. Do New Yorku pricestovala za prácou tri týždne pred prehliadkami. Rozhodovala sa vtedy, či odletieť do zámoria, alebo prijať prácu v bratislavskej centrále jednej z bánk.

Šťastie aj skúsenosti

Rozhodla sa riskovať, dnes to neľutuje. V New Yorku najskôr oslovila modelingovú agentúru. Modelingový skaut ju odporučil na konkurz pre modelky na jedno z najprestížnejších podujatí svetovej módy.

Prvý kasting trval dva dni. Porotcov musela presvedčiť chôdzou, potom nasledovali fototesty a kamerové skúšky. “Z mojej trojice si nechali iba mňa,” priznáva náročný konkurz Adriana Pašková.

Plavovlasá Slovenka zažiarila prvýkrát na olympiáde talentov v Los Angeles pred piatimi rokmi, naposledy predvádzala pre návrhára Richarda Rozboru na jesenných Bratislavských módnych dňoch by Mercedes - Benz

Návrhári ju chceli

Po týždni od kastingu v New York jej prišiel email, že postúpila do druhého kola. “Tým sa však nič neskončilo, ďalší výber modeliek si robili samotní návrhári,” opisuje 29-ročná Martinčanka ďalej nedávnu skúsenosť. Čo nasledovalo, nečakala.

“Takmer každý z návrhárov si ma vybral, ako jediná z modeliek som mala deväť prehliadok,” povie Adriana skromne. Newyorský týždeň módy tak patril slovenskej kráske.

“Priznám sa, že som bola počas týchto dní veľmi vyčerpaná, ale modeling je moja vášeň, takže únava nehrala žiadnu rolu,” prezradila Adriana Pašková, ktorá v minulosti už predvádzala v Japonsku, Južnej Kórei, Francúzsku, Turecku, Indii i v susednom Česku.

Slovenská modelka predvádzala na New York Fashion Week 2020 pre tieto značky:

  • Charles and Ron
  • Giannina Azar
  • Merlin Castell
  • London school of trends
  • Custo Barcelona
  • Alex Carter
  • Kentaro Kameyama (Japonsko)
  • Ricardo Seco (Mexiko)
  • Ryan Patros and Walter Collection (obliekajú napríklad Beyonce a Jay-Z)

Viac fotografií nájdete TU.  

- - Inzercia - -